Białe gołębie na ślubie

Białe gołębie na ślubie

O zakochanych nieraz mówi się, że są jak gruchające gołąbki. I pewnie coś w tym jest. Dlaczego więc nie potraktować tego powiedzenia dosłownie i nie skorzystać z obecności tych pierzastych ptaków na uroczystości weselnej?

Białe gołębie na ślubie
Białe gołębie – przez kolor nasuwające skojarzenia z bielą sukni ślubnej – są symbolem niewinności oraz wierności. Ptaki te pozostają bowiem wierne sobie do końca życia. Dzięki temu są też chętnie stosowane w symbolice ślubnej. Stają się przez to swoistym obrazem miłości małżeńskiej. Dzięki temu zaś mogą stać się atrakcją oraz prezentem ślubnym: wznoszące się w niebo dla uczczenia Państwa Młodych.

Białe gołębie na ślubie
Za granicą często ten moment, gdy białe gołębie lecą ku niebu – niby dobra wróżba dla nowożeńców – ma miejsce często wtedy, gdy Państwo Młodzi wychodzą z kościoła. Może to się jednak także dokonać w każdym innym momencie. Szczególnie malowniczo i magicznie wygląda majestatyczny lot w czasie ślubu plenerowego… Białe gołębie – oczywiście po odpowiednim rozeznaniu – mogą stanowić oryginalny prezent ślubny.

Białe gołębie na ślubie

Białe gołębie na ślubie
Same zaś gołębie, choćby w formie wizerunków umieszczonych np. na pudełku na obrączki, toppera na tort weselny czy też drobnych słodkich prezentów dla gości weselnych, mogą wzbudzić pełen czułości uśmiech – nie tylko u Państwa Młodych…

Photo credits: 1, 2 i 3, 4 i 5, 6 i 7, 8

Share