Jakiś czas temu w naszej Wytwórni Ślubów miałyśmy gorącą dyskusję, ponieważ został ogłoszony kolor roku Pantone 2021. Muszę przyznać, że naprawdę nas zaskoczył, gdyż padło na Ultimate Grey i Illuminating. Pod tymi nazwami kryją się… szary i żółty! Wymieniałyśmy się inspiracjami, dyskutowałyśmy o tym, jak wkomponować te barwy w stylizację przyjęcia weselnego i tworzyłyśmy moodboardy. Jeżeli Ty też chciałabyś sprawdzić, jak stworzyć piękne dekoracje w tych kolorach, poniżej przedstawiam Ci kilka inspiracji.Przede wszystkim do koloru roku Pantone 2021 trzeba podejść na spokojnie, ponieważ to jest tylko wskazówka, która nie musi w pełni Ci odpowiadać. Możesz wziąć dla siebie to, co najbardziej Ci odpowiada, a wariantów jest kilka:

  • Skup się na jednym z dwóch kolorów roku Pantone 2021 jako wiodącym kolorze wesela,
  • Skup się na jednym kolorze, ale ukaż go za pomocą delikatnych dodatków,
  • Idź na całość i zaprezentuj gościom pełne zestawienie obu kolorów razem.

Kolor roku Pantone 2021 jako kolor wiodący

Jeżeli z propozycji Pantone na kolor roku 2021 najbardziej przemawia do Ciebie żółty LUB szary – osobno, postaw na rozdzielenie tych barw. Opcji masz naprawdę dużo, a jeżeli wejdziesz we współpracę ze świetną firmą dekoratorską, tak naprawdę nic Cię nie ogranicza. Zastanów się, czy nie połączyć koloru z porą roku, w jakiej odbędzie się uroczystość, ponieważ żółty pięknie pasuje do wiosny lub jesieni, a szary do zimy.

Skupiając się na jednym wiodącym kolorze, możesz skusić się na kolorowe obrusy, odważny tort, kwiaty albo nawet stroje dla druhen i drużbów w konkretnym kolorze. Wszystkie chwyty  dozwolone, ale pamiętaj o zachowaniu odpowiedniego umiaru.

Kolor roku Pantone 2021Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Pantone-kolor-roku-2021Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Kolor roku Pantone 2021Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

kolor roku PantoneZdjęcie

Kolor roku Pantone 2021Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Kolor roku Pantone 2021 w dodatkach

Jeżeli kolor roku Pantone 2021 wydaje Ci się zbyt śmiały, by stał się główną barwą na Twoim przyjęciu weselnym, skup się na tym, by pokazać go w dodatkach. Nie każda z nas lubi odważne, mocne kolory, a ważne jest, żebyś czuła się wśród wybranych barw naprawdę dobrze. Delikatna wstążka, drobne muśnięcie na torcie lub szkło w konkretnym kolorze będą trafionym pomysłem. Nie zdominuje wtedy dekoracji, a będzie pięknie podkreślony.

kolor roku Pantone 2021Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

kolor roku Pantone 2021Zdjęcie

IlluminatingZdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Illuminating i Ultimate Gray razem

Najbardziej oczywiste połączenie obu kolorów zostawiłam na koniec. Szarości oraz żółcie w jednym koncepcie stylizacyjnym i spięte w spójną całość. W tym wypadku wszystko zależy od tego, czy wolisz pójść w klasykę, czy odrobinę zaszaleć.  Możesz w dowolny sposób łączyć ze sobą oba kolory, tworząc dekoracje, które będą przykuwać oczy. Niezależnie od tego, czy chcesz zaszaleć, czy szukasz eleganckiego minimalizmu, możesz uzyskać upragniony efekt, stosując ten zestaw kolorów. Dekoracje energetyczne dzięki kolorowi żółtemu, ale również z elementem spokojnej szarości. Żółte obrusy i szare serwetki, czy może odwrotnie? Pamiętaj jednak, by wybrać dobrą dekoratorkę, ponieważ to zestawienie kolorów nie jest najprostsze. Tu musi pracować profesjonalista, by wszystko było dobrze dobrane.

Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2 

Kolor roku Pantone 2021Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Kolor roku Pantone 2021Zdjęcie 1 | Zdjęcie 2

 

Jak sama widzisz, kolory roku Pantone 2021 dają dużo możliwości. Jeżeli tylko to jest Twój styl i wiesz, że będziecie dobrze czuć się w otoczeniu tych barw, działaj! Zacznij od stworzenia konceptu stylizacyjnego Waszego wesela, który może być, np. w postaci moodboardu. Następny krok to kontakt z ulubioną florystką i dogranie z nią szczegółów. Gdybyś potrzebowała pomocy, zawsze możesz napisać do nas (KLIK)! Z przyjemnością wyczarujemy dla Ciebie propozycję stylizacji ślubu i wesela, a także chętnie dopilnujemy innych elementów uroczystości. Ważne, żebyś cieszyła się każdym etapem przygotowań, a my wiemy, jak Ci w tym pomóc.

 

Zdjęcie główne