dodatki slubne z sentymentem

Dodatki ślubne z sentymentem czasem są niewidocznie dla oczu gości weselnych. Są to intymne detale, o których wiesz Ty i Twoi najbliżsi. To one przypominają o najważniejszych osobach i wspaniałych chwilach, czy wartościowych momentach. Nawet jeżeli na co dzień nie jesteś osobą sentymentalną, nie rezygnuj z nich. Przecież to małe rzeczy budują te wielkie.

Osobisty haft

Nierozłącznym atrybutem Panny Młodej jest… suknia. Wiele z nich decyduje się na to, by tę suknię dopasować do siebie najbardziej jak to możliwe i haftują na niej, np. datę ślubu lub ulubiony cytat. Ale nie martw się, nie jest to ogromny napis przecinający całą kreację wzdłuż i wszerz. To subtelny, delikatny haft. Często schowany się pod pierwszą warstwą materiału tak, że praktycznie go nie widać. Stanowi piękny dodatek ślubny z sentymentem. Dobrym – i zdecydowanie przepięknym – pomysłem jest także wyhaftowanie inicjałów, daty ślubu, czy ponownie całego cytatu nie na sukni, ale na welonie.

Jeżeli chodzi o dodatki ślubne z sentymentem w wersji dla Pana Młodego, spotykałam się już z wyhaftowanym mankietem czy kołnierzykiem koszuli, lub nawet szelkami. Każda z tych propozycji świetnie się sprawdziła, ale musi być w zgodzie z Tobą – nic na siłę.

dodatki slubne z sentymentemZdjęcie 1 / Zdjęcie 2

Coś dla rodziców

Wiele Par Młodych ma cudowne relacje ze swoimi rodzicami i bardzo pragnie w jakiś sposób ich uhonorować. Jest wiele sposobów na to, jak to zrobić w trakcie przyjęcia weselnego, ale jestem pewna, że rodzice ucieszą się z drobnego gestu jeszcze przed wyjściem do kościoła, czy Urzędu Stanu Cywilnego. Dodatki ślubne z sentymentem idealnie się tutaj sprawdzą.

Pozostając w temacie haftu, każda mama ucieszy się z pięknej chusteczki, na której wyhaftowane będzie przesłanie od serca. Najpiękniej zawsze sprawdzają się po prostu słowa napisane przez ukochaną córkę lub syna, ale jeżeli Ty lub Twój przyszły mąż nie czujecie się na siłach, w Internecie znajdziecie mnóstwo inspiracji.

Z kolei jeżeli chodzi o tatę, możesz podarować mu wyjątkowy krawat, z osobistą adnotacją. Wiele Panien Młodych daje swojemu tacie ten upominek wraz z prośbą o poprowadzenie do ołtarza. Oczywiście w tym krawacie. Taki dodatek ślubny z sentymentem na pewno przypadnie mu do gustu.

Dodatki Ślubne z sentymentemZdjęcie 1: Loft Photographie LCC / Zdjęcie 2

Przemówienia

Przemówienia stają się coraz bardziej popularną częścią przyjęcia weselnego. Chociaż trudno je nazwać dodatkiem ślubnym, na pewno są pełne sentymentu. Najczęściej są wygłaszane przez któregoś z rodziców i/lub świadków. W zależności od ich usposobienia i charakteru, mogą być potraktowane w wersji na wesoło lub bardzo wzruszającej.

Piękny prezent dla Pary Młodej stanowi spisanie takiego przemówienia, lub wpisanie go do księgi gości. Tak, by te słowa mogły towarzyszyć im przez całe życie. To dopiero byłby dodatek ślubny z sentymentem.

Jeżeli jesteś Panną Młodą i marzysz o przemówieniach na swoim ślubnym przyjęciu, ale jesteś pewna, że nikt nic nie szykuje – po prostu poproś! Jeżeli wiesz, że Twoja świadkowa, Twój tata lub brat narzeczonego są świetnymi mówcami i nie stresują się wystąpieniami publicznymi, warto poruszyć z nimi ten temat. Może wcześniej najzwyczajniej w świecie o tym nie pomyśleli lub nie byli pewni, czy Ty tego chcesz?

Wyjątkowa muzyka

Większość par ma „swoją” piosenkę. Tę, która najbardziej kojarzy im się z ich związkiem, miłością i wspólną historią. Ten utwór to idealny pomysł na pierwszy taniec. Jeżeli jest zbyt szalony, a na pierwszy taniec wolisz coś klasycznego, koniecznie wykorzystaj pomysł z Waszą piosenką na później.

Wiele Par Młodych praktykuje również taniec Panny Młodej z tatą lub Pana Młodego z mamą. Jeżeli rodzice mają swoje ulubione piosenki lub znasz utwory, które idealnie opisują Wasze relacje, to świetna okazja, by je wykorzystać! Będzie to niematerialny dodatek ślubny z sentymentem, który na długo zapadnie Wam w pamięć.

Wyjątkowe hobby

Wiele Par Młodych dzieli wspólne zainteresowania. Jeszcze inne mają wspólny ulubiony kraj, gatunek muzyczny, film, lub pochodzący z niego cytat. Zrób z tego piękny dodatek ślubny z sentymentem i wpleć w swoje wesele!

Dodatki ślubne z sentymentemZdjęcie

Pamiętając o wszystkich

Chyba nie ma ślubu, na którym nie zabraknie któregoś z gości. Jeżeli masz bliskich, którzy już odeszli, a którzy zajmują bardzo ważne miejsce w Twoim sercu i czujesz potrzebę uhonorowania ich na Twojej ceremonii ślubnej lub przyjęciu weselnym, zrób to!  Pomogą Ci oczywiście dodatki ślubne z sentymentem. Pomysłów jest wiele i to od Twoich emocji zależy, który z nich wykorzystasz.

Podczas ceremonii zaślubin możesz zarezerwować jedno miejsce w kościele lub Urzędzie Stanu Cywilnego, kładąc na nim bukiet kwiatów i tabliczkę z informacją, kto powinien na nim siedzieć. Na przyjęciu weselnym możesz zagospodarować niewielką przestrzeń na stolik, na którym ustawisz kwiaty, świece i adnotację, że świeca ta pali się dla bliskich, którzy nie mogą tego dnia Wam towarzyszyć.

Jeżeli jednak wolisz delikatniejsze akcenty, możesz wybrać medaliki ze zdjęciami,  czyli tzw. puzderka. Panna Młoda może mieć przyczepiony taki dodatek ślubny z sentymentem do bukietu, a Pan Młody do butonierki.

Dodatki ślubne z sentymentemAnita Martin Photography / Lisa Dolan Photography

 

Jak widzisz, pomysłów na dodatki ślubne z sentymentem nie brakuje. Niektóre z nich są na tyle intymne, że wiesz o nich tylko Ty i Twoi najbliżsi. Inne dzieją się na oczach wszystkich zaproszonych gości. To, który z nich wykorzystasz, zależy tylko od Ciebie i Twoich własnych preferencji i uczuć. Dodatki ślubne z sentymentem są przepiękne, ale musisz z nich korzystać w zgodzie z emocjami swoimi i Twojego przyszłego męża. Niezależnie na którą opcję się zdecydujesz, jestem przekonana, że nie będziesz żałować.

 

Zdjęcie główne: Paula Romanowska