ślub w Krakowie

Poznaj 5 powodów, dla których ślub w Krakowie będzie niezapomniany. Przekonaj się, że to wyjątkowe miejsce na celebrowanie ślubu i wesela.

 

Każda para chce mieć piękne wspomnienia ze swojego ślubu. Nie wszyscy jednak od razu wiedzą, gdzie ten wyjątkowy dzień będzie miał miejsce. Możliwości jest wiele: wyjazd za granicę w gronie najbliższych i złożenie sobie przysięgi przy szumie morza z piaskiem pod stopami, huczna impreza pod namiotem na łonie natury lub ślub w samym centrum miasta.

Zwolenników każdej z opcji jest tyle samo co przeciwników. Decydując się na ostateczną lokalizację, nie można wskazać tych lepszych i gorszych. Dzielą się one jedynie na bardziej dopasowane do Was i Waszego stylu lub odrobinę mniej. Jeśli marzy Ci się tak ważny dzień w jednym z Polskich miast, sprawdź

Dlaczego warto rozważyć ślub w Krakowie

1.    Położenie geograficzne

Niezależnie od tego czy Twoi goście będą z różnych regionów Polski, czy przylecą z wielu zakątków świata, będą mieli dobry dojazd. Bliska odległość lotniska od centrum i bezpośrednie połączenia z wielu krajów, pozwolą dotrzeć zagranicznym gościom w komfortowych warunkach. Ci z innych miast mają jeszcze więcej opcji: samolot, pendolino czy dojazd własnym samochodem. Aż chciałoby się powiedzieć – wszystkie drogi prowadzą do Krakowa.

2.    Ślub w Krakowie z widokiem

Jeśli zdecydujecie się na ślub w Krakowie, dlaczego nie wykorzystać w pełni stolicy królów? Wasza ceremonia może się odbyć z widokiem na Wawel lub na Rynek Główny. Nie tylko będzie to niezapomniane przeżycie dla Was, ale również piękne tło do zdjęć oraz dodatkowa atrakcja dla zaproszonych gości.

Kraków i okolice oferują także wiele miejsc blisko natury. Można dzięki temu zorganizować scenerie na zaślubiny w plenerze rodem z amerykańskich filmów.

Jeśli marzy Wam się jednak ślub kościelny, to do wyboru macie około 360 zabytkowych budowli w przeróżnych stylach architektonicznych. Każdy znajdzie coś dla siebie.

3.    Różnorodność miejsc na przyjęcie

Wesele glamour w pałacu czy zamku, kameralne przyjęcie w klimatycznej restauracji, spotkanie w gronie najbliższych w barce na Wiśle, lub  rustykalne wesele w stodole, industrialna impreza w zajezdni czy eklektyczny obiad w muzeum. A wszystkie te miejsca w centrum lub oddalone maksymalnie 30 km od serca miasta. Mnogość dostępnych opcji pozwoli zadowolić nawet najbardziej wymagające przyszłe Pary Młode. Jak jest ładna pogoda to nawet góry widać.

4.    Tło do sesji 

Biorąc ślub w centrum Krakowa, aż żal nie uchwycić na zdjęciach dostojnego Rynku czy klimatycznego Kazimierza. Sesja ślubna może mieć miejsce w zabytkowych budynkach, na bulwarach wiślanych, w krakowskich Sukiennicach lub na jednym z pięciu kopców z panoramą miasta w tle. Piękne widoki będą odbijały się echem na zdjęciach nawet przy zmianie lokalizacji z ceremonii zaślubin na miejsce przyjęcia weselnego. Wyobraźcie sobie tak popularne ostatnio zdjęcie, na którym w tle wszyscy goście stoją ze sztucznymi ogniami, a Para Młoda się całuje. Z tą różnicą, że na Waszym został jeszcze uchwycony Wawel lub zakole Wisły. Istna magia.

5.    Moc atrakcji podczas ślubu w Krakowie

Nie jesteście fanami klasycznych poprawin? A może Wasi goście przyjeżdżają na Wasze święto kilka dni przed wyznaczoną datą i chcecie zapewnić im dodatkowe rozrywki? Wybierając Kraków na miejsce ślubu, możecie dzień wcześniej wybrać się na wycieczkę do Kopalni Soli. Inną opcją jest zaplanowanie popołudnia w Zoo lub oglądanie zachodu słońca pływając łodzią po Wiśle w kierunku Tyńca. Na Waszych gości czeka w Krakowie również wiele darmowych atrakcji, którymi mogą sobie wypełnić kilkudniowy pobyt w tym pięknym mieście. Jeśli przyjechali na dłużej, zaproponujcie im wypad do jednego z wielu muzeów, zobaczenie podziemi krakowskiego rynku czy piknik na Zakrzówku z widokiem na zbiornik błękitnej wody – pozostałość po kamieniołomie.

 

Ślub w Krakowie, czemu nie?

Zupełnie mnie nie dziwi, że wiele par marzy o ślubie w Krakowie. Zakochani podejmują decyzję o sprowadzeniu całej rodziny z drugiego końca świata, aby przysiąc sobie miłość w tym magicznym mieście. Kto choć raz odwiedził stolicę królów wie, że ma ona ogromne możliwości.

Jesteście zaintrygowani i chcielibyście wyprawić ślub w Krakowie, ale nie wiecie gdzie zacząć?

Koniecznie zadzwońcie lub napiszcie do mnie. Oto mój adres mailowy: kornelia@wytworniaslubow.pl, i numer kontaktowy, jeśli chcielibyście ze mną porozmawiać +48 731 926 325. Chętnie umówię się z Wami na niezobowiązującą konsultację i podpowiem rozwiązania idealnie dopasowane do Was i Waszych ślubnych marzeń. Zorganizujemy Wasz wymarzony ślub w Krakowie wspólnie.

Zobaczcie również nasze inne pomysły na Wasz wymarzony ślub KLIMAJĄC TUTAJ.