Wytwórnia Ślubów Agnieszka Kudela Pytanie na Śniadanie
Na zaproszenie Pytania na Śniadanie nasza Agnieszka Kudela opowiadała w czwartkowy poranek o roli świadków na ślubie i weselu.

Wybór świadka to nie lada wyzwanie. Kogo najczęściej wybierają pary? I jakie zadania znajdują się wśród obowiązków świadka, ekspertki Wytwórni Ślubów zawsze mają gotową odpowiedź.

W wakacyjnym wydaniu popularnego programu śniadaniowego Agnieszka Kudela opowiadała na najbardziej wnikliwe pytania prowadzących Tamary i Roberta.

Rola świadków zmienia się na przestrzeni czasu, na ich liście zadań całkiem sporo obowiązków. Jedno jest pewne mają wspierać na każdym etapie, pomagać, dopuszczać, bo to jedyny taki dzień w życiu.

Świadek nie tylko organizuje wieczór kawalerski czy panieński. Zadania podzieliłybyśmy na dwa obszary: pomoc Gościom i wsparcie Pary Młodej. Zakres obowiązków zaczyna się tradycyjnie już momentu zgody na zostanie świadkiem. Jaka Panna Młoda wyobrazić mogłaby sobie wybór sukni ślubnej bez świadkowej.

Godny zaufania świadek doradza podczas okresu ślubnych przygotowań, uczestniczy w degustacjach, spotkaniach z wykonawcami, pomaga na etapie podejmowania ważnych wyborów. Podczas samego dnia ślubu również bierze na siebie ważne obowiązki. Świadkowie towarzyszą Parze Młodej podczas ślubnych przygotowań. Dodają otuchy, pomagają, zamawiają i dbają o komfort Pary Młodej. Świadkowa poprawia welon i tren, opiekuje się bukietem Panny Młodej. A podczas życzeń pomagają odbierać kwiaty i upominki, a co najważniejsze, zabezpieczają je na czas trwania wesela.

Ważną rolę odgrywają również podczas przyjęcia weselnego. Świadek opiekuje się alkoholem i dba o to, żeby na żadnym stole nie zabrakło pysznych trunków.

Świadkowa natomiast pomaga Pannie Młodej. W sukni ślubnej nawet wyjście do toalety to nie lada wyzwanie. Warto, żeby świadkowa zaopatrzyła się w niezbędnik Panny Młodej. Niech znajdzie się w nim wszystko, co przydać się może podczas wesela od igły i nitki po pończochy i buty na zmianę.

Na tym ich zadania się nie kończą. Mają jako pierwsi ruszać na parkiet, zapraszać gości do wspólnej zabawy, a z przyjęcia wyjść jako ostatni.

Zadania świadka to nie lada wyzwanie, należy zatem dobrze pomyśleć, kogo na tą ważna rolę wybrać, bardzo ważna jest jego osobowość i to, czy będzie czuł się dobrze w swojej roli.