atrakcje na weselu

Marzeniem każdej Młodej Pary jest piękne, oryginalne wesele, które na długo zostanie w pamięci gości. Narzeczeni robią, co w ich mocy, aby rodzina i przyjaciele czuli się zaopiekowani i świetnie spędzili czas. W tym celu wybierają najlepsze menu, ulubioną muzykę i szereg atrakcji. Czasami jednak nie trzeba wiele. Poniżej przedstawiam Ci kilka pomysłów na niestandardowe atrakcje weselne, które rozpieszczą gości.

Na otarcie łez wzruszenia

Bardzo wiele osób wzrusza się na ślubach. Nasze mamy i babcie zawsze przeżywają to wydarzenie, ale również wielu innych naszych gości odznacza się dużą wrażliwością i takie uroczystości powodują, że łza kręci się w oku. W trosce o ich komfort (a także makijaż), przygotujcie dla nich… chusteczki! Możecie włożyć je do specjalnego kosza, który będzie stał przed miejscem ceremonii lub po prostu położyć na krzesłach.

niestandardowe atrakcje weselneZdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Stały kontakt

Żyjemy w czasach, w których praktycznie każdy z nas ma smartfona. Zdarza się, że Młode Pary proszą gości o wyłączenie telefonów podczas przyjęcia, ale jeszcze należy to do rzadkości. Dzięki komórkom, goście mogą robić zdjęcia, nagrywać filmiki – utrwalać wspomnienia. Jednak każdemu zdarzyła się sytuacja, w której bateria telefonu zaczęła świecić się na czerwono w najmniej odpowiednim momencie. Dla takich gości możecie zorganizować niestandardową atrakcję weselną w postaci stacji ładowania telefonów.

niestandardowe atrakcje weselneZdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Ulga dla zmęczonych stóp

Kolejne niestandardowe atrakcje weselne, które sprawią, że gości poczują się rozpieszczeni to buty na zmianę. Każda kobieta ma w swojej garderobie szpilki i niemal każda zna ból stóp po kilku godzinach chodzenia na obcasach. Jeżeli chcesz ulżyć paniom zaproszonym na Waszą uroczystość, możesz kupić kilkanaście par jednorazowych butów, dzięki którym choć na chwilę będzie można zdjąć mniej wygodne obuwie.

Nie zapomnij jednak, że wielu gości nie będzie miało co zrobić ze swoim obuwiem. Zadbaj również o nich. Zaaranżuj kącik, do którego będą mogli na chwilę odłożyć eleganckie buty, by dać stopom odpocząć.

niestandardowe atrakcje weselneZdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Na chłodne wieczory

Jeżeli planujesz wesele pod namiotem, masz ogromne pole do popisu jeżeli chodzi o niestandardowe atrakcje weselne. Przede wszystkim weź pod uwagę, że pogoda w Polsce bywa kapryśna i nawet jeśli nie będzie padać, w nocy temperatura może spaść o kilka/kilkanaście stopni. W tym wypadku wspaniałym rozwiązaniem do strefy chillout – czyli tam, gdzie goście odpoczywają po szalonym secie muzycznym – będzie zaaranżowanie kącika z kocykami. Jeżeli któremuś z gości zrobi się chłodno, może otulić się ciepłym kocem i dalej cieszyć pięknem Waszego przyjęcia.

niestandardowe atrakcje weselneZdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Nieproszeni gości

Wesele pod namiotem to duże przedsięwzięcie. Trzeba wziąć pod uwagę mnóstwo różnych rzeczy, o które nie musimy martwić się, organizując wesele w lokalu. Nie nad wszystkim jednak jesteśmy w stanie zapanować. Jedną z takich rzeczy są… komary. Na pewno wiesz, że w zależności od roku, owadów jest mniej lub więcej, ale jak się pojawiają, potrafią zepsuć każdą imprezę. Dlatego kolejny pomysł na niestandardowe atrakcje weselne, które rozpieszczą Waszych gości to zapewnienie im sprayu na komary. Zapach środka szybko się ulatnia, a Wasi przyjaciele i rodzina będą mogli bez obaw bawić się do białego rana.

atrakcje na weseluZdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Czasem słońce, czasem deszcz

A ja chcę zachęcić Cię do przygotowania niestandardowej atrakcji weselnej dla Twoich gości właśnie na wypadek nadmiernego słońca. Niezależnie od tego, czy chodzi tylko o pół godzinny ślub plenerowy, czy całonocne wesele pod namiotem (oczywiście klimatyzowanym), nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne może okazać się niebezpieczna. Najlepszym rozwiązaniem jest ustawienie miejsca ceremonii w zacienionym miejscu, ale nie zawsze tak się da. W tym wypadku dobrym rozwiązaniem będą parasole chroniące przed słońcem lub wachlarze. Po ślubie możesz poprosić drużbów (lub dopilnuje tego Twój wedding planner), by przenieśli parasole i wachlarze do zewnętrznej strefy chillout.

atrakcje na weseluZdjęcie 1 | Zdjęcie 2

Dla najmłodszych weselników

Nie zapominajmy o najmłodszych uczestnikach wesela. Oni też zasługują na niestandardowe atrakcje weselne. Kolejna sprawa jest taka, że dzięki takim atrakcjom, rodzice będą mogli spędzić spokojnie chwilę na parkiecie. Dlatego warto przygotować dzieciom specjalny kącik, w którym znajdą kolorowanki, kredki, małe zabawki, gry i klocki. Pamiętaj jednak, że nie można zostawić ich bez opieki. Jeżeli Wasz budżet na to pozwoli, zatrudnijcie profesjonalną animatorkę. Jeżeli nie, może lokal, w którym organizujecie wesele ma usługę opieki nad dziećmi?

niestandardowe atrakcje weselneZdjęcie 1 | Zdjęcie 2

 

Przedstawione powyżej niestandardowe atrakcje weselne mają służyć temu, by goście poczuli się naprawdę zaopiekowani na Waszym weselu. Mają wiedzieć, że zależy Wam na ich dobrej zabawie i pięknych wspomnieniach. Pomysłów jest naprawdę wiele i zależą od stylu przyjęcia, jego wizji i… Waszych marzeń. Jeżeli potrzebujecie wsparcia przy ich realizacji, odezwijcie się do nas – chętnie pomożemy (KLIK).

 

Zdjęcie główne: Lucky in Love