wesela-pod-namiotem

Wesela pod namiotem to nie nowa moda, to poszukiwanie wyjątkowej scenerii na przyjęcie weselne. Wykorzystaj nasz przewodnik i dowiedz się jak organizować wesela pod namiotem krok po kroku.

Znalezienie miejsca idealnego na przyjęcie weselne to nie lada wyzwanie. Jeszcze nie znalazłaś lokalu dla siebie? Odwiedzasz ślubne lokalizacje, ale żaden nie spełnia Twoich oczekiwań? A co powiesz na wesele pod namiotem?

Dlaczego warto? Ponieważ namiot jest rozwiązaniem uniwersalnym, w którym można wyczarować każdy styl. Tutaj nie ogranicza Cię żadna stylizacja restauracji, hotelu czy sali balowej. Możesz spełnić swoje najskrytsze marzenia, a Gościom dać wyjątkową okazję na przeżycie tego wydarzenia w plenerze.

Jak zabrać się za organizację wesela pod namiotem? Poniżej znajdziesz kilka najważniejszych wskazówek, które warto zastosować.

Znajdź odpowiednie miejsce wesela pod namiotem

Mogłoby się wydawać, że miejsce wesela pod namiotem to najmniejszy problem. Bo w końcu takie wesele można zorganizować dosłownie wszędzie, gdzie tylko dusza zapragnie. Musisz jednak pamiętać o kilku ważnych elementach:

  • Przede wszystkim miejsce na namiot musi mieć równe podłoże. Wystarczy drobna pochyłość terenu, by zupa wylewała się z talerza. Oczywiście profesjonalna firma namiotowa poradzi sobie z kilkoma centymetrami różnicy, ale nawet ich możliwości czasami się kończą.
  • Żeby móc rozstawić namiot na kilkadziesiąt lub nawet kilkaset osób, firma namiotowa musi mieć możliwość swobodnego dojazdu ciężkim sprzętem. Weź także pod uwagę możliwość parkowania przez Gości oraz dogodnego dojścia przez nich do namiotu.
  • Miejsce musi mieć dostęp do prądu i wody. Podwykonawcy, których zatrudnisz będą tego potrzebować
  • Każde wesele pod namiotem musi mieć również dostęp do strefy sanitarnej, sprawdź czy możesz postawić zaplecze toalet lub skorzystać z blisko położonego.

Pamiętaj, że masz jeszcze drugie wyjście. Wiele lokalizacji stawia namioty na sezon ślubny. Jeśli nie chcesz brać na siebie stawiania namiotu, wykorzystaj dostępną ofertę na rynku, która oferuje wesela w namiocie. To nadal daje Ci duże pole do popisu, ale już bez całej organizacji po Twojej stronie. Ty będziesz mogła zająć się tą bardziej przyjemną częścią organizacji i skupić się na dekoracjach, menu czy atrakcjach dla Twoich Gości.

wesela-pod-namiotem-pomoc

Zatrudnij profesjonalistów

Wesele pod namiotem to naprawdę duże wydarzenie. Tylko praca z prawdziwymi fachowcami da Ci gwarancję, że nie wydarzy się nic niespodziewanego. Dobry plan i ekipa to połowa sukcesu. Jeśli potrzebujesz wsparcia, skorzystaj z usług wedding plannera, który weźmie na siebie kontakt z podwykonawcami, nadzorowanie przygotowaniem, jak również demontaż namiotu po przyjęciu.

Pamiętaj o ogrzewaniu i klimatyzacji wesela pod namiotem

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na zorganizowanie wesela pod namiotem wczesną wiosną, w środku lata, czy późną jesienią, zawsze powinnaś zadbać o to, by namiot był zarówno klimatyzowany, jak i ogrzewany. Bardzo często zdarza się, że oba te elementy są używane w takim samym stopniu. 

Namiot szybko się ogrzewa, a już od wczesnych godzin porannych floryści będą montować dekoracje. Nie możesz pozwolić na to, by kwiaty szybko opadły pod wpływem wysokiej temperatury. Z drugiej strony, w Polsce pogoda jest ciągłą zagadką i nie zawsze w nocy jest wystarczająco ciepło do tego, by wesele pod namiotem nie było dodatkowo ogrzewane. Musisz być przygotowana na każdą sytuację.

Przygotuj zaplecze cateringowe

Żeby Twoi goście mogli zachwycić się wspaniałą kuchnią, firma cateringowa będzie potrzebować zaplecza gastronomicznego. Te pyszne posiłki wymagają odpowiedniej temperatury podania i najlepszym rozwiązaniem jest piec konwekcyjny na miejscu przyjęcia. Poza tym liczba naczyń, którą posiadają firmy cateringowe jest ograniczona – na pewno będą potrzebować miejsca na zmywarkę czy zlew. Jeżeli zdecydujesz się na organizację wesela pod namiotem, dobrym rozwiązaniem jest postawienie drugiego, mniejszego namiotu, który zostanie przeznaczony na strefę gastronomiczną.

wesela-pod-namiotem-organizacja

Zadbaj o strefę chillout

Organizując wesele w lokalu, często nie musisz martwić się o strefę relaksu, ponieważ każdy dobry hotel czy restauracja jest w stanie Ci coś ciekawego zaproponować. W przypadku wesela pod namiotem, musisz sama stworzyć tą przestrzeń. Twoi goście na pewno docenią pięknie zaaranżowaną strefę chillout, gdzie będą mogli chwilę odetchnąć pomiędzy dwoma szalonymi setami muzycznymi.

Stwórz dobry plan

Wesele pod namiotem to duże przedsięwzięcie logistyczne i organizacyjne. Czeka Cię mnóstwo pracy i wiele ważnych decyzji, ale efekt na pewno przejdzie najśmielsze oczekiwania. Aby jak najlepiej się do tego przygotować, stwórz najpierw plan działania i realizuj go krok po kroku. Nie bój się zadawać pytań czy robić notatek na spotkaniach z podwykonawcami. To Twój pierwszy ślub, masz prawo nie wiedzieć, jak go zorganizować, a profesjonalne firmy z wielką przyjemnością podzielą się z Tobą swoją wiedzą i doświadczeniem – w końcu im też zależy na tym, by wszystko poszło perfekcyjnie.

 

Wesela pod namiotem zyskują coraz większą popularność. My również je uwielbiamy, ponieważ dają tak naprawdę nieograniczone możliwości – uwielbiasz styl glamour? Nie ma sprawy. Stawiasz na wesele w stylu boho? Żaden problem! Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia.

A Ty co uważasz? Czy wesele pod namiotem to dobre rozwiązanie dla Ciebie?

Jeśli marzysz o weselu pod namiotem, ale totalnie nie wiesz jak się do tego zabrać, skontaktuj się z nami, chętnie wykorzystamy swoją wiedzę i doświadczenie, aby spełnić Twoje marzenia.