Akademia Wytwórni Ślubów

Pewnego upalnego czerwcowego dnia spotkaliśmy się z naszym zespołem i spędziliśmy wspólnie czas w pewnym wyjątkowym miejscu z niezwykłym widokiem, przygotowując ślubne dekoracje  do kolejnej edycji naszego Kursu na Wedding Plannera.

Być może tego nie wiecie, ale obok Wytwórni Ślubów bardzo prężnie działa także nasza Akademia Wytwórni Ślubów, w której przyszli Wedding Plannerzy poznają niezwykłe tajniki tego wyjątkowego zawodu. Każdy Kurs w Akademii to ogrom pracy. Jak we wszystkich projektach realizowanych w Wytwórni Ślubów dbamy, aby każda rzecz została przygotowana na najwyższym poziomie, z dbałością o najdrobniejsze detale. Każdy Kurs to również nowy, niepowtarzalny motyw, nowa dekoracja stołu na wesele i kolorystyka przewodnia.

W dzisiejszym wpisie przygotowaliśmy dla Was garść inspiracji na ślubne dekoracje i stylizację stołu weselnego, którą tworzyliśmy spoglądając na piękne, polskie morze.

Kolory

Przygotowując czerwcową realizację i ślubne dekoracje postawiliśmy na spokojne kolory ziemi – odcienie beżu i łagodnych brązów. Te ciepłe i neutralne kolory, stanowią doskonałą bazę dla bardziej wyrazistych dodatków. Zdecydowaliśmy się na taki kolor obrusów i serwetek, bo wiedzieliśmy, że będzie się doskonale komponował ze srebrem, które nadało całej stylizacji wyrazu i nieszablonowego charakteru. Wybrałyśmy  srebrne sztućce oraz postarzane podtalerze, a kolor ten pojawił się także w detalach – w zdobieniach w kompozycji, na paterach ze słodkościami na słodkim stole oraz w papeterii.

ślubne dekoracje - ozdoby stołu

Kompozycje kwiatowe

Mając taką piękną, stonowaną bazę, w kompozycji kwiatowej postawiliśmy na nutę nowoczesności i delikatną dozę ekstrawagancji. Bogata kompozycja, w nietypowym kształcie stanęła na srebrnym kandelabrze. Kwiaty uzupełniły ususzone zboża i trawy, duże, srebrzone liście oraz najprawdziwsze gałęzie mięciutkiej bawełny. Klimat babiego lata unosił się w powietrzu, chociaż tak naprawdę był to dopiero środek tej pięknej pory roku! Dekoracja stołu na wesele to jednak nie tylko główna kompozycja. Pod nią stanęły mniejsze bukiety, które przepięknie ją uzupełniły i stały się dodatkową ozdobą stołu. Na podtalerzach również znalazły się niewielkie bukiety dopasowane stylistyką do całości. Podobne kompozycje znalazły się na słodkim stole.

dekoracja stołu na wesele - ślubne dekoracje

ozdoby stołu - ślubne dekoracje

Ślubne dekoracje

Na stole tuż obok bukietów pod kompozycją główną znalazły się szklane świeczniki w kolorach beżu i srebra. Świeczniki sprawiły, że dekoracja stołu na wesele stała się spójna i lekka. Ogromne znaczenie odegrały również krzesła, które spowodowały, że całość była elegancka, ale jednocześnie przywodziła na myśl naturę i ciepłe zacisze wnętrza przytulnego domu. Wnętrze sali uświetniły też wyjątkowe i przepiękne suknie ślubne.

dekoracja stołu na wesele - ślubne dekoracje

ozdoby stołu - stoły weselne

Akademia Wytwórni Ślubów

Druki ślubne

Papeteria ślubna to wyjątkowo ważny element każdego ślubu i wesela. Eleganckie winietki i menu, dopasowane style do motywu pozwolą Gościom znaleźć swoje miejsce i zapoznać się z przygotowanymi dla nich daniami – to również doskonałe ozdoby stołu. Naszą papeterię przygotowaną na delikatnym, wysokiej jakości papierze wieńczyły srebrzenia wykonane pociągnięciem pędzla oraz lakowana pieczęć. Kaligrafowane, proste winietki doskonale dopasowały się do kolorów przewodnich.

dekoracja stołów weselnych

ślubne dekoracje - stoły weselne

Akademia Wytwórni Ślubów

Słodki stół

Weselne słodkości zawsze przykuwają wzrok, a my uwielbiamy nie tylko, gdy przepysznie smakują, ale również kiedy doskonale korespondują z motywem przewodnim i stylistyką. Słodkości w formie monoporcji są niesamowicie wygodne i eleganckie. Każda słodycz jest opisana, a winietki są również przepięknym detalem i ozdobą. Na słodkim stole również znalazły się srebrne dodatki – antyczne dzbanuszki, srebrne świeczniki, postarzane patery. Wyjątkowego charakteru dodały również stare książki i jedwabny bieżnik, w odcieniu złamanej bieli – doskonałe ozdoby stołu.

ozdoby stołu - ślubne dekoracje

dekoracje na stół weselny - ozdoby stołu

Akademia Wytwórni Ślubów - detale dekoracji

ozdoby stołu - dekoracja stołu na wesele

Czterodniowy Kurs to wyjątkowe doświadczenie, które zawsze wzbudza w nas mnóstwo emocji. Tworzenie nietuzinkowych koncepcji na ślubne dekoracje to wyjątkowo przyjemne wyzwanie, a gdy spotyka się z zachwytem Uczestników, w naszej głowie od razu kiełkują kolejne, niezwykłe pomysły, które możemy realizować dzięki współpracy ze zgranym zespołem.

ślubne dekoracje - ozdoby stołu

Organizacja: Wytwórnia Ślubów
Kwiaty i dekoracje: Pico Bello – Dekoracje ślubne
Zdjęcia: Agnieszka Kudela
Słodkości: Capuccino Cafe
Suknie ślubne: Salon Sukien Ślubnych Malena
Papeteria: Papier i Tusz
Obrusy, świeczniki, patery, książki: Manufaktura Staroci