Komu, choć przez chwilę, nie marzył się ślub w plenerze, prosto ze scen romantycznych komedii filmowych? Piękny ogród albo zaciszna plaża, w tle szum morza, piasek pod stopami. Leśna polana a może wnętrze teatru lub opery? Śluby cywilne zawierane poza Urzędem Stanu Cywilnego cieszą się coraz większą popularnością i nie ma co się dziwić – wnętrze USC nie jest wymarzoną scenerią na ten wielki dzień.
Zawarcie związku małżeńskiego w wybranym przez Parę miejscu jest możliwe, jednak tylko w przypadku podania konkretnego  i wystarczającego powodu dla kierownika Urzędu, który wydaje stosowną zgodę. Z reguły akceptowane są przyczyny związane z chorobą jednego z narzeczonych lub faktem pozbawienia wolności. Można więc pobrać się w szpitalu lub w więzieniu, ale wiele par chciałoby zorganizować uroczystość „pod chmurką” lecz ich prośby z reguły spotykają się z odmową.
Inaczej sytuacja ma wyglądać od 2015 roku, kiedy to Urzędy Stanu Cywilnego mają otrzymać nowe warunki, na podstawie których będą wydawać zgody na śluby w plenerze. Podstawowymi wymaganiami będzie wybór miejsca godnego do zawarcia małżeństwa oraz zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom uroczystości. Nie można więc spodziewać się aprobaty pomysłu ślubu pod wodą lub w powietrzu, jednak znacznie łatwiej będzie uzyskać zgodę na ślub w parku lub na plaży. W przypadku ceremonii pod gołym niebem należy przygotować się również na deszczową ewentualność i mieć alternatywę w postaci namiotu lub awaryjnej sali.
Wytwórnia Ślubów w tym roku organizuje dwa plenerowe śluby!