Rodzajów zaproszeń ślubnych jest nieskończenie wiele. Poligrafia zna wiele możliwości i technik upiększania papierowych zaproszeń, stosując najrozmaitsze zabiegi, by wybrany wzór wyróżniał się, zapadł w pamięć i wspaniale zapowiadał nadchodzącą uroczystość.
Decydując się na wybór zaproszeń trzeba pamiętać o tym, że im bardziej niecodzienny i atrakcyjny ich wygląd, z reguły ich cena będzie mniej ciekawa. Pocieszeniem będzie fakt, iż klasyka jest zawsze na czasie i skromne, tradycyjne zaproszenia są idealnym wyborem.
Mimo wszystko warto poznać propozycje, dokładnie przemyśleć sprawę, a następnie podjąć decyzję.
Wiele pomysłów może stać się inspiracją do stworzenia własnoręcznie zaproszeń lub udekorowania tych zamówionych.
Czekoladowe zaproszenia to jeden z pomysłów, który można wykonać samemu.
Wystarczy puścić wodze fantazji i stworzyć smaczne i eleganckie zaproszenie.

Zaproszenia w formie paszportów, listów lub map to propozycja nie tylko dla podróżników. W końcu każda Para Młoda jest na starcie nowej, wspólnej podróży życia. Ten akcent jest sygnałem dla gości, że pragniecie by i oni uczestniczyli w początku Waszej podróży. Zaproszenia tego typu wyglądają imponująco!
  
Oryginalnym i kuszącym pomysłem są okrągłe zaproszenia. Te w stylu płyt winylowych nadają wydarzeniu charakteru vintage. Niestety mogą być jedną z droższych propozycji zaproszeń.
Pięknie wyglądają zaproszenia z laserowymi wycięciami. To również dość drogi rodzaj zaproszeń, jednak przynajcie sami, że wyglądają bardzo elegancko.
Tworzy się zaproszenia w formie filmów fotograficznych, na kuchennych ściereczkach, w formie zamykanych kwiatków lub z dołączonym ołówkiem, którym od razu  można potwierdzić przybycie.
 
      
Można postawić też na tricki graficzne, które wyróżnią nasze zaproszenia. Dzięki temu, że nie mają różnych dodatków, świecidełek, wycinanek i tym podobnych, a jedynie charakteryzują się pomysłową prezentacją graficzną, mogą być trochę tańsze.
Co powiecie na zaproszenie w formie kolażu zdjęć narzeczonych? Może to najefektywniejsze z drukowanych zaproszeń, bo to tak, jakbyście zapraszali osobiście:)