Jak co roku, firma Pantone, proponująca kolorystyczne rozwiązania dla wnętrz i przedmiotów, które nas otaczają, sugerując się propozycjami czołowych światowych projektantów, opinią publiczną oraz zachodzącymi zmianami, wybiera kolor roku. 2011 upływa pod bardzo charakterystycznym znakiem różu w odcieniu kwiatów kapryfolium- różu, który już dawno przestał się kojarzyć z naiwnym romantyzmem i niedostatkami w inteligencji, natomia
Wybór firmy Pantone stał się inspiracją także dla dekoratorskich atelier, salonów mody ślubnej, konsultantów ślubnych, a nawet cukierni proponujących niebanalne rozwiązania w zakresie tortów weselnych czy innych przysmaków dla gości. Ale uwaga- jeśli w tym roku zamierzamy na ślubie i weselu podążać za światowymi trendami, musimy pamiętać przede wszystkim o… umiarze. Jeśli jako motyw przewodni pojawia się na naszym ślubie i weselu róż, proponujemy następujące rozwiązania:
Dodatki dla panny młodej
Jeśli postawimy na róż w wyborze sukni, niech jest to kolor delikatny, nienarzucający się, subtelny. Natomiast do białej sukienki warto dobrać bardziej odważne dodatki, jak fuksja we włosach, intensywnie różowy błyszczyk czy szminka oraz lakier do paznokci. Świetnym pomysłem będą także niebanalne różowe buty. Tutaj kolor może być intensywny, natomiast sam fason warto wybrać klasyczny – efekt i tak będzie piorunujący. W kwestii doboru wiązanki ślubnej warto zaufać profesjonalistom, np. firmie obsługującej dekoracje na ślubie i weselu albo konsultantowi ślubnemu- są to osoby, które ,,na chłodno”, bo nie pod wpływem emocji ani ,,dobrych rad” zastępów cioci i przyjaciółek, podpowiedzą, jaki gatunek, kolor oraz forma wiązanki okażą się najwłaściwszą opcją.
róż honeysuckle ślub
Dodatki dla pana młodego
Jest z was idealnie dobrana para? Podkreślcie to na waszym ślubie w sposób bardziej widoczny, niż na co dzień, przy okazji zabawiając się obowiązującymi w tym roku trendami. Jeśli panna młoda ma we włosy wpięty jaskrawy, różowy kwiat, identyczny motyw może się pojawić w kreacji męskiej- przecież po to panowie mają butonierki:) A co powiecie na różowy krawat? Panów- tradycjonalistów, którzy zamierzają się bronić argumentem, że róż to kolor niemęski powinny uspokoić zdjęcia z pokazów mody, gdzie mężczyźni z dumą noszą ten radosny a przy tym coraz bardziej oficjalny kolor, nie tylko jako dodatek ale bazę dla całego wizerunku. Oczywiście różowy to już przesada, ale krawat czy różowe spinki do mankietów będą jak najbardziej na miejscu.
Różowy bufet
Jakże wiele jest prawdy w powiedzeniu ,,je się oczami” – wiedzą o tym doskonale wiodące firmy cukiernicze na całym świecie. One także nie zapomniały o tym, co jest modne, a wybór różu na kolor roku znajduje potwierdzenie na weselnych stołach. Cupcakes, czyli eleganckie babeczki, które coraz częściej pojawiają się na weselach jako alternatywa dla tradycyjnych tortów weselnych, obowiązkowo występują w supermodnych różach, który zdobi ich krem oraz dodatkowe dekoracje. Na wyjątkowych okazjach warto podać gościom także coraz popularniejsze makarons, w Polsce znane jako makaroniki z kremem. Tutaj pole do popisu dla cukiernika jest duże- czy nadać kolor ciastu, czy także słodkiemu wypełnieniu? A może jedno i drugie warto zaprezentować w modnych odcieniach różu, nieznacznie różniących się od siebie?  Tego dylematu nie ma podczas przyrządzania roasted rhubarb, czyli eleganckiej postaci rabarberu, który swój piękny karminowy kolor zawdzięcza naturze, czy teżstrawberry and white chocolate petits gateaux – te urocze słodkie przysmaki tworzone są na bazie truskawkowego kremu. Organizując wesele w stylu urban wedding, koktajl, czy garden party musimy pamiętać o estetyce podania potraw oraz panujących w tym zakresie trendach. Wszyscy będą zachwyceni!
różowe cupcakes słodki bufet honeysuckle 
A goście?
Ta część artykułu przeznaczona jest dla pań wybierających się na wesele, np. w charakterze druhen, bo to one zazwyczaj dbają o weselny wizerunek swój oraz partnera! Co powiecie na różową sukienkę w jaskrawym odcieniu? A do tego ledwo zauważalny różowy akcent w garderobie osoby towarzyszącej, jak wspomniane już spinki do mankietów? Dla zwolenników zestawu: sukienka oraz krawat uszyty z identycznego, co ona materiału, mamy złą wiadomość: wychodzi on z mody na rzecz mniej rzucających się w oczy rozwiązań. Jest przecież mnóstwo sposobów na okazanie przywiązania swojej drugiej połówce!

suknie wieczorowe róż honeysuckle