Gdy w zeszłym tygodniu przygotowywałam dla jednej z naszych Młodych Par zestawienie najfajniejszych ksiąg gości, pośród standardowych, ręcznie wykonywanych rozwiązań postanowiłam zaproponować im coś nieszablonowego. Ale po kolei:

Tradycyjna księga gości

Pięknie oprawiona, w materiałowej lub skórzanej okładce, z miejscem na zdjęcie bądź możliwością zamieszczenia własnego grawera, coraz częściej gości na Waszych przyjęciach. Dobrze jest zaaranżować dla niej osobny stolik z wygodnym krzesełkiem, gdzie każdy z gości będzie mógł przycupnąć i złożyć pamiątkowy wpis. Na takim stoliku świetnie sprawdzą się ramki z Waszymi zdjęciami, bukiet kwiatów czy kilka świec, aby stworzyć romantyczny nastrój, sprzyjający zadumie. Warto jest także wyznaczyć jedną osobę odpowiedzialną za księgę gości, która w odpowiednim momencie puści księgę po wszystkich gościach, siedzących przy stołach, aby nikt nie zapomniał zostawić choć malutkiej pamiątki.
tradycyjna księga gości na ślub
Świetnym pomysłem na urozmaicenie księgi gości jest zbieranie wpisów np. tylko na prawych stronach księgi, aby po ślubie po drugiej stronie zamieścić zdjęcia gości, towrząc w ten sposób jedyny w swoim rodzaju album ze zdjęciami.
Zabawa z polaroidem

A może zdecydujecie się na ustawienie w pobliżu aparatu typu polaroid, którym goście zrobią sobie zdjęcie i wkleją w księgę gości obok swojego wpisu? Albo podpiszą się z tyłu i schowają do odpowiednich kopert? Możecie stworzyć też z nich nietypową dekorację – rozwieszając je na naturalnym sznurku przy pomocy drewnianych klamerek.
księga gości polaroid
Obraz

Kolejną propozycją jest podpisywanie przez gości Waszego zdjęcia. Wystarczy na dużym arkuszu matowego papieru (np. 40x60cm) wydrukować centralnie Wasze wspólne zdjęcie (np. 5×7 cm), na około niego pozostawiając duży margines. Następnie należy oprawić je w odpowiednich rozmiarów ramę na zdjęcia – ale uwaga – nie nakładajcie szkła od razu! Zrobicie to po swoim ślubie. Tak oprawione zdjęcie wystarczy wystawić na przyjęciu w widocznym miejscu np. na sztaludze. Na samym początku poproście rodziców lub świadków o pierwsze wpisy, aby zachęcić pozostałych. Po ślubie wystarczy nakryć zdjęcie szkłem i oryginalną pamiątkę powiesić na ścianie Waszego wspólnego domu.Gdy wywołacie już zdjęcia z Waszego ślubu, pierwotne zdjęcie będziecie mogli zakleić zdjęciem z tego Wielkiego Dnia!
księga gości tablica podpisy
Możecie również skorzystać z ofert sklepów drukujących zaproszenia ślubne i inne graficzne akcesoria – na podstawie Waszego zdjęcia przygotują projekt, który po Waszej akceptacji w postaci ramki ze zdjęciem gotowej do przyjmowania podpisów, kurier dostarczy pod Wasze drzwi jeszcze przed ślubem.
A Wam jaka forma księgi gości najbardziej się podoba?