Oglądając zagraniczne zdjęcia ze ślubnych realizacji nie sposób nie natknąć się na wszechobecny trend – personalizację ślubów i wesel. Jeszcze kilka lat temu w Polsce podobne produkty były sprowadzane z zagranicy, sprawdźmy, co się w tym temacie zmieniło.
Moda na personalizację ślubów i wesel znajduje bowiem coraz większe odzwierciedlenie w ofercie polskich sklepów internetowych czy konsultantów ślubnych.

Monogramy, a więc graficznie połączone inicjały pary młodej, zdobią coraz więcej elementów, począwszy od zaproszeń ślubnych, poprzez winietki, księgi gości, dekoracje sali weselnej czy dekoracje świetlne. Na polskim rynku możemy już zamówić takie całe serie spersonalizowanych produktów:
personalizacja ślubu i wesela
zdjęcia: www.dekorowanie.pl

A co proponują nam na tort zamiast figurki? Oczywiście inicjały Młodej Pary! Polecamy akrylowe monogramy do ozdoby tortów, w cenach wahających się pomiędzy 8,80 zł a 19,50 zł za literkę:
inicjały młodej pary na torcie
zdjęcia: 1. www.beau-coup.com, 2. i 3. www.slubnikowo.pl

Dodatkowo możemy wybierać spośród naklejek na dywany, któe są idealne do naklejenia podczas coraz bardziej popularnych ślubów plenerowych bądź tradycyjnych, kościelnych. Ich cena to okolice 250 zł za naklejkę o wysokości 2 metrów.
A do tego wszystkiego różnorakie formy podziękowań dla gości, które dodatkowo mogą być przewiązane spersonalizowanymi wstążeczkami.
dywan inicjały Młodej Paryzdjęcia: 1. i 3. 4. www.beau-coup.com, 2.www.wedding-paradise.com, 4.i  5. www.slubnezakupy.pl 
A co powiecie na drogowskazy parasolki?
Na naszym ostatnim weselu Młodzi zdecydowali się właśnie na takie rozwiązanie: ich ślub odbywał się w plenerze – w Parku Oliwskim w Gdańsku. Choć Młodzi, Świadkowie i Urzędnik mieli zapewnione zadaszenie, postanowiliśmy przygotować też coś dla gości. Z zaproponowanych przez nas rozwiązań Młodzi wybrali białe parasole z ich monogramem oraz datą ślubu, które na wypadek deszczu miały dać gościom schronienie, a do tego stanowiły bardzo ładny i praktyczny sposób na podziękowanie gościom za przybycie.

W parku świetnie sprawdziły się też tabliczki-drogowskazy! Ślub odbywał się w altanie, do której prowadzą kręte, parkowe ścieżki, a więc zamiast dołączać mapki do zaproszeń, zaprojektowaliśmy i wydrukowaliśmy tabliczki, na których strzałki bezproblemowo pokierowały wszystkich gości we właściwe miejsce.

tabliczki drogowskazy śłub weselezdjęcia:konsultant-slubny.com