Winietki weselne mają zarówno rzeszę zwolenników, jak i przeciwników, nasze doświadczenie jednoznacznie wskazuje na to, że ich zastosowanie jest rozwiązaniem niezwykle praktycznym
Pozwala zaoszczędzić wiele nerwów zarówno Pary Młodej, jak i gości, którzy nie muszą w pośpiechu szukać miejsca przy stole. Nic dziwnego, że winietki, które mogą przy okazji stanowić oryginalne upominki dla weselników oraz nietypową ozdobę stołu, zyskują coraz większą popularność. 

Zwykłe karteczki są już passe…?
Dziś nie wszystkim wystarczą zwykłe karteczki z wypisanymi imionami i nazwiskami, położone na talerzyku. Warto postarać się o coś ekstra! Jakie winietki wybrać, aby przyjęcie było eleganckie, a goście zachwyceni?

Słodkości

ślub wesele winietki słodycze
Zdjęcia: 1. wedcraft.com, 2. lelelurvesplants.blogspot.com, 3. www.weddingbee.com, 4. www.weddingchannel.com, 5. ribbonboxevents.wordpress.com
Niezwykle proste, a przy tym oryginalne i przykuwające uwagę, będą różnego rodzaju elegancko zapakowane cukierki (w stylu Ferero Rocher) z wbitymi delikatnie metalowymi bądź wykonanymi ze sztucznego tworzywa stojaczkami, na których umieszczone są miniaturowe tabliczki z nazwiskami. Podobny efekt uzyskamy, stawiając jako winietkę malutkie ciasteczko w stylu cupcakes, czy makarons (ułożonych na spodeczkach), oczywiście także z wbitą tabliczką. Przy wykonaniu takich winietek ważne jest, by umieszczaniem stojaczków zajmowali się profesjonaliści- mimo najlepszych chęci łatwo jest pozostawić naderwany papierek, czy pęknięcie na ciasteczku. A przecież tego dnia wszystko musi być idealnie piękne!

Masa solna i drucik

Brzmi jak spis rzeczy potrzebnych na zajęcia plastyczne w szkole podstawowej, jednakże ręcznie wykonane figurki z masy solnej (np. motylki, kwiaty), ozdobione dodatkowo koralikami, perełkami, dekoracyjnymi żyłkami itd., połączone z karteczką opatrzoną nazwiskiem fantazyjnie powyginanym drucikiem z pewnością spodobają się wszystkim gościom. Rozwiązanie to jest szczególnie godne polecenia teraz, w dobie ogromnej popularności wszelkiego rodzaju ,,rękodzieła”- winietki takie znajdziemy na hand made’owych stronach oraz w specjalistycznych sklepach z oryginalnymi akcesoriami ślubno- weselnymi.
Roślinne inspiracje

winietki ślub wesele korek od wina
Zdjęcia: www.weddingfavors.org
Maleńka karteczka z nazwiskiem powieszona na gałązce sadzonki drzewka? Wspaniały pomysł. Drzewka (koniecznie w czystych, wykonanych z materiału innego niż tworzywo sztuczne, kolorystycznie dobranych do motywu przewodniego ślubu i wesela, doniczkach) najlepiej zamówić w specjalistycznej firmie (w jej znalezieniu pomoże konsultant ślubny), podobnie jak zawieszenie karteczek, gdyż delikatne gałązki łatwo uszkodzić. Ładnie wyglądać będą także równej wielkości zielone jabłuszka z karteczką w miejscu i kształcie listka, czy szyszki albo miniaturowe bukieciki z suszonych kwiatów. Jeśli nasze wesele organizowane jest supermodnym, ekologicznym, czy ,,farmerskim” stylu, tak zamieszczone winietki zdobędą ogromne uznanie.