Styl vintage to styl przeciwieństw, połączenie nowoczesności ze starszymi niż 25 lat elementami garderoby czy wystroju wnętrz. Stanowi również świetną inspirację dla Młodych Par, które pragną podkreślić swoją indywidualność oraz cenią sobie nieszablonowe rozwiązania.
Można go wyrazić w każdym aspekcie związanym z organizacją ślubu: począwszy od stylizacji młodej pary, poprzez wszelkiego rodzaju dekoracje, miejsca, a wszystko to koniecznie trzeba utrwalić na stylowych fotografiach.
Dekoracje
Bardzo ciekawym, wręcz awangardowym połączeniem okazuje się wprowadzenie starych lub starodawnych przedmiotów, rekwizytów i dekoracji do nowoczesnego wnętrza, lub na odwrót – wstawienie nowoczesnych dekorów do starego, postindustrialnego pomieszczenia.
ślub w stylu vintage
Stylizowane na stare przedmioty – np. klatki dla ptaszków, wykorzystany do tworzenia dekoracji szary papier połączony z drewnianymi klamerkami, stworzą niesamowicie romantyczny nastrój, który można spotęgować blaskiem świec w starych latarenkach, kwiatami w metalowych wiadereczkach. Niezastąpione będą też szklane kielichy, wazony, świeczniki.
Stylizacja
Panna Młoda zainspirowana stylem vintage może założyć delikatną, koronkową sukienkę ślubną z atłasowymi wstążkami, czy stylizowane na lata 20-ste buty.
wesele w stylu vintage
Tym, które nie chcą rezygnować z najnowszych trendów w modzie ślubnej polecamy odpowiednie dodatki – woalki, elementy biżuterii czy retro-pojazd do ślubu.
A Wy co sądzicie o takich połączeniach? Które elementy najbardziej przypadły Wam do gustu?