1. Na ile przed ślubem?

Jeśli swoją wymarzoną suknię ślubną masz zamiar kupić w jednym z salonów sukien ślubnych, najlepiej wybrać się tam nawet na 9 miesięcy przed planowaną datą ślubu – dzięki temu uda Ci się uniknąć dodatkowych kosztów jak dopłaty do usług wykonywanych w trybie pilnym.
2. Buty
Choć w przymierzalni sukien ślubnych zwykle czeka na Klientki kilka par obuwia w rożnych rozmiarach, jest wysoce prawdopodobne, że nie będą one na Ciebie zwyczajnie pasowały. Wystarczy też, że będą miały złą wysokość obcasa, co już zaburzy ostateczny kształt sylwetki.
Dlatego na przymiarkę obowiązkowo zabierz ze sobą swoje buty, które wysokością obcasa i fasonem jak najbardziej będą przypominały buty, w których pójdziesz do ślubu – kolor nie ma tutaj znaczenia. Tylko uwaga – buty do przymiarek muszą być idealnie czyste – przymierzalnie w salonach są zwykle wyścielane jasnymi wykładzinami, nie wspominając o nowiutkich sukienkach, które bezpośrednio będą się z obuwiem stykały.
suknie ślubne Gdynia
Ave Art – Salon Sukien Ślubnych w Gdyni
3. Bielizna
W przymierzalni prawie przez cały czas będzie towarzyszyła Ci Konsultantka, która pomoże albo wręcz założy na Ciebie każdą sukienkę, dlatego ważne, abyś w swojej bieliźnie czuła się po prostu komfortowo w jej towarzystwie, a nie np. zbyt „nago”. Najlepszym rozwiązaniem będą więc klasyczne figi i staniczek bez ramiączek – w cielistym kolorze.
4. Rozmiary
W salonie większość sukienek będzie miała rozmiar 36-38, więc jeśli Twój rozmiar odbiega od nich o więcej niż 2 rozmiary, warto przed wizytą w salonie zadzwonić do kilku i dowiedzieć się, ile sukienek mają w Twoim rozmiarze – a wtedy umówić się do tych salonów, które mają ich najwięcej.
5. Makijaż i włosy
Polecam delikatny makijaż, ale taki, w którym będziesz czułą się ładna. To samo z włosami – postaw na naturalność, ale zabierz ze sobą grzebień, wsuwkę i gumkę do włosów, aby móc sprawdzić jaki wariant podpięcia bądź upięcia będzie pasował do danego kroju sukienki.
6. Osoby towarzyszące
I tutaj sprawdza się złota zasada – im mniej tym lepiej 😉 Pamiętaj, że zbyt wiele osób, to zbyt wiele opinii, dlatego proponuję na pierwszą przymiarkę ograniczyć się maksymalnie do dwóch osób, np. do mamy i świadkowej.
7. Aparat fotograficzny
Uwaga – niewiele salonów zgodzi się na to, abyś mogła zrobić sobie zdjęcie w przymierzanych sukienkach, dlatego zanim zapakujesz do torebki aparat, umawiając się na przymiarkę zapytaj, czy w danym salonie będzie taka możliwość.
salon sukien ślubnych Gdynia
Ave Art – Salon Sukien Ślubnych w Gdyni