Przygotowałam dla Was kilka pomysłów na to, jak możecie zaoszczędzić na zakupie zaproszeń ślubnych:
jak zaoszczędzić na zaproszeniach ślubnych
Zamów większą ilość
I wcale nie chodzi mi o tutaj o efekt korzyści skali, bo z pewnością Wasze zamówienie nie będzie zamówieniem hurtowym. Warto jednak składając zamówienie domówić o 10% więcej zaproszeń, na tzw. wszelki wypadek, bo pamiętajcie – jeśli po otrzymaniu zamówienia zdecydujecie się dodrukować jeszcze kilka sztuk ekstra, prawie na pewno będą one miały również ekstra cenę.
Dodatkowe elementy
Wkładki do zaproszeń, ręcznie malowane lub wyklejane elementy, zdobienia, cyrkonie czy Kryształki Swarovskiego – wszystkie wpływają na zwiększenie ostatecznej ceny zaproszenia. Gdy liczą się koszty pamiętajcie, że klasyka i prostota będą zawsze eleganckie.
Adres WWW?
Zamiast dokupywania do zaproszeń dodatkowych wkładek, np. z informacjami o preferowanych prezentach czy mapką dojazdu, pomyślcie o założeniu darmowej strony WWW i zamieszczeniu tam wszystkich dodatkowych informacji, a na zaproszeniu zamieśćcie tylko adres Waszej ślubnej strony.
Niestandardowe rozmiary
Jeśli wybierzecie zaproszenia w standardowym rozmiarze, łatwo dokupicie do nich koperty w sklepie papierniczym. Jeśli zdecydujecie się na niestandardowe rozwiązania – będziecie musieli zakupić niestandardowe i zwykle droższe koperty w firmie drukującej zaproszenia.
Ręczne wypisywanie
Każda firma drukująca zaproszenia ma w swojej ofercie tzw. „personalizację zaproszeń” – czyli Wy dostarczacie listę gości, a firma – zwykle za dodatkową i niemałą opłatą – wydrukuje Wam ich nazwiska na poszczególnych zaproszeniach. Zastanówcie się, czy Wasza Mama lub Babcia nie miała w szkole lekcji kaligrafii? Albo inna osoba w rodzinie jest chwalona za piękny charakter pisma? Z pewnością wypisanie Waszych zaproszeń będzie dla niej nie lada wyróżnieniem, goście poczują się potraktowani jeszcze bardziej wyjątkowo, a Wy zaoszczędzicie kolejnych parę groszy.
Rabaty
Zanim wybierzesz firmę drukującą zaproszenia, poszukaj w sieci lub w ślubnych magazynach kuponów rabatowych – kilka znajdziesz na moim portalu ślubnym.
A może własnoręczne?
Jeśli nie narzekacie na brak czasu, z pewnością spędzicie we dwoje kilka miłych wieczorów, wykonując całkowicie własnoręczne zaproszenia, których koszt nie będzie wyższy niż 1 zł za sztukę. Oto kilka kursów krok po kroku: