Czy Panny Młode planujące ślub zimową porą, zmuszone są zrezygnować z pięknych i efektownych bukietów ślubnych? Oczywiście, że nie! Choć w najchłodniejszym okresie roku rzeczywiście nie wszystkie kwiaty są dla nas dostępne, istnieją sposoby na wyczarowanie niepowtarzalnych bukietów z tych, które znaleźć można w kwiaciarniach przez cały rok. I co najważniejsze – osiągnąć naprawdę świetny efekt!

www.weddingwire.com
weddingomania.com

Jak wybrać odpowiedni bukiet? Przede wszystkim warto się zastanowić czy ma on nawiązywać do pory roku, w której odbędzie się ślub czy też odwrotnie – będzie on kontrastował z aurą. Gdy tę decyzję już podejmiemy, możemy śmiało przystąpić do opracowywania detali dla naszej ślubnej wiązanki.

Wariant pierwszy – bukiet w kolorach zimy

W tym przypadku najlepiej postawić na typowo „zimowe” kolory i przy komponowaniu bukietu postawić na biel, fiolet, srebro i różne odcienie niebieskiego.

Bryan’s Photography

weddingwire.com & bridalinspiration.co.za

Zimowy klimat można też osiągnąć dzięki kwiatom w kolorze żółtym bądź pistacjowym i wpleceniu w bukiet subtelnych dekoracji – korali imitujących kryształki lodu:

weddingomania.com

lub gałązek i szyszek:

inspiredbythis.com & weddingomania.com
:

www. karinnewstrom.com 

Dobrym pomysłem jest też „oprószenie” bukietów sztucznym śniegiem, który nie nadszarpnie szczególnie naszego ślubnego budżetu (puszka sztucznego śniegu w sprayu kosztuje zaledwie kilka złotych).

Wariant drugi – akcenty wiosny w samym środku zimy

Bukiet Panny Młodej, która za mąż wychodzi zimą, nie musi wcale nawiązywać do tej pory roku. Może wyraźnie kontrastować z chłodem i śniegiem.

www.weddingwire.com

I naprawdę jest w czym wybierać! Niektóre Panny Młode decydują się na ognistą czerwień, uzupełnioną białymi akcentami w postaci pojedynczych kwiatów:

flower-arrangement-advisor.com  & brideorama.com 
Inne wybierają bardziej karnawałową wersję – bukiety ozdobione pięknymi piórami z całą pewnością przyciągną wzrok zgromadzonych na ślubie gości i skutecznie pozwolą zapomnieć o padającym za oknami śniegu:
www.sarahseeley.blogspot.com & www.austinweddingblog.com
A jaką wersję zimowego bukietu Wy byście wybrały?