Dekorując salę weselną nie można zapomnieć o przystrojeniu krzeseł. Zwykle koncentrujemy się na tym, by elegancko wyglądały stoły, zawieszamy pod sufitem różnego typu lampiony czy pompony, ale krzesła? Czy w ogóle warto zaprzątać sobie nimi głowę?

Warto, a możliwości jest naprawdę mnóstwo, mogą być zarówno proste i eleganckie, jak i całkiem szalone i ekstrawaganckie. Najciekawsze z nich znajdziecie poniżej.

1. Wstążki

Mogą być skromne i subtelne, zawiązane na oparciu krzesła:


lub też splecione w fantazyjne kształty tworzące niepowtarzalne, kolorowe upięcia:

Innym rozwiązaniem jest wykorzystanie kilku lub kilkunastu wstążek, luźno przewieszonych przez oparcia krzeseł, bądź splecionych w połowie długości i spiętych ozdobnym drobiazgiem:

2. Kokardy
Jeśli wstążki wydają się Wam zbyt banalnym rozwiązaniem, postawcie na kokardy! Prezentują się świetnie zarówno w wersji skromniejszej:

jak i bardziej wyszukanej:
3. Szarfy

To kompromis pomiędzy wstążkami a kokardami, znakomite rozwiązanie dla tych z Was, które nie są pewne, które z dwóch pierwszych rozwiązań bardziej im odpowiada. Przewieszone przez krzesła jednokolorowe szarfy prezentują się świetnie, a co najważniejsze – także dają pole do popisu i stwarzają nieograniczone możliwości dekoracyjne:
A tu w nieco innej odsłonie:
coloradospringswedding.org
aprilfosterevents.com
4. Wiązanki z kwiatów
Krzesła można ozdobić również kwiatami. Bardzo ładnie wyglądać będą na nich bukieciki:

jak i bardziej pomysłowe dekoracje:
5. Maleńkie doniczki

Szalony pomysł? Niekoniecznie! Niewielkie doniczki z kwiatami zawieszone na oparciu, to wyjątkowo czarujący sposób na przystrojenie krzeseł na sali weselnej:

6. Etykiety

Kolorowe lub eleganckie, z sentencjami życiowymi lub zabawnymi wierszykami, zdobiące wyłącznie krzesła Młodej Pary albo wszystkie krzesła na sali weselnej – pomysłom nie ma końca!
Zamiast standardowych etykiet, można też wykorzystać wiele mówiące symbole:
7. Tropikalne akcenty

Rozgwiazdy i muszelki również mogą sprawdzić się w charakterze niebanalnych dekoracji. Ozdobione nimi krzesła nabiorą niepowtarzalnego charakteru:

8. Falbany i upięcia

Nasunięte na oparcie krzesła ozdoby z materiału, pozwalają na osiągnięcie oszałamiających efektów:
I dla najbardziej odważnych Panien Młodych:
9. Pióra i piórka

Pawie, pozłacane lub typowo karnawałowe – tak ozdobione krzesła na sali weselnej z całą pewnością nie umkną uwadze gości!

10. Kilka rozwiązań w jednym

Aby osiągnąć najbardziej niepowtarzalny efekt, można wykorzystać i połączyć kilka pomysłów na przystrojenie weselnych krzeseł. Kwiaty+wstążki, piórka+kokardy, kwiaty+etykiety – te kombinacje z pewnością będą strzałem w dziesiątkę.
A jakie są Wasze pomysły na udekorowanie krzeseł na weselu?