Wedding shadow box

Dzień ślubu i wesela chyba zawsze zdaje się być krótszy od innych i przemija zbyt szybko. Nieraz tak szybko, że rozemocjonowana Para Młoda mało co pamięta z tych pięknych i ważnych momentów. Oczywiście, pamięci można pomóc – chociażby zdjęciami czy filmem, ale czy można uczynić coś jeszcze, żeby dzień Ślubu był jakoś bardziej dotykalny, namacalny przez długi jeszcze czas?
Okazuje się, że można! Tak, jak wielu chowa dziecięce skarby w pudełeczkach, puzdereczkach i skrzyneczkach. Bursztyn przywieziony z pierwszych kolonii nad morzem, błyszczące guziki, zasuszone kwiaty od pierwszej sympatii… Kolekcja dziecięcych skarbów potrafi być naprawdę bogata. Czemu by więc nie przygotować podobnej ‚skrzynki skarbów’ z dnia, w którym powiedzieliście sobie ‚Tak’? W wielu krajach taki zwyczaj funkcjonuje z powodzeniem od lat – a owa wspomnieniowa skrzynka nosi angielską nazwę wedding shadow box.

Wedding shadow box

Jakie skarby można umieścić w środku? To indywidualna sprawa konkretnej Pary Młodej. Ale z całą pewnością wśród takich pamiątkowych drobiazgów ślubnych może znaleźć się pierwsze wspólne zdjęcie – zwłaszcza z dnia ślubu, w sukni ślubnej i garniturze; można też tam umieścić menu, winietki albo program przyjęcia weselnego. Niejeden uśmiech pewnie też wywoła zaproszenie na ślub. Jeśli skrzyneczka jest bardziej pojemna, to może znajdzie się też w niej miejsce na zasuszony wianek albo nawet bukiet ślubny? Często też ważne chwile kojarzą się nam z określonym aromatem. Czemu by więc nie włożyć do wspomnieniowego pudełeczka także perfum, które były użyte przez Was w tym szczególnym dniu?

Wedding shadow box

Wedding shadow box
Dla każdego inny drobiazg jest ważny…i pewnie niejednokrotnie ze wzruszeniem, podziwiając taką skrzynkę ślubnych skarbów – sami albo ze swoimi dziećmi, a potem i wnukami – ze zdumieniem zauważycie, że mimo upływu lat ‚film’ z tamtego dnia włącza się w Waszych sercach sam…

Co znalazłoby się więc w Waszej weselnej skrzynce wspomnień?

Photo credits: 1, 2 i 3, 4 i 5 i 6 i 7, 8 i 9