Gdy Para Młoda myśli o swoim ślubie i weselu – wśród wielu wyborów, których mają dokonać jest ten dotyczący tortu weselnego. Wybór zawsze jest trudny, bo dotyczy nie tylko smaku, ale i wyglądu tego szczególnego ciasta weselnego. Chyba nie ma takiej Młodej Pary, która by nie chciała, aby ich tort weselny był jedyny, niepowtarzalny… po prostu taki, aby zarówno goście, jak i oni sami długo wspominali, jak był piękny.

Co pewien czas w rankingu najpopularniejszych tortów weselnych zachodzą pewne zmiany. Jednak właściwie pierwsza dziesiątka – tortowe Top 10 – najchętniej wybieranych rodzajów tortów pozostaje niezmienna.

Oto one – słodkie cudowności ślubnego stołu!

1. Torty metaliczne – sprawiają, że tort ślubny nabiera blasku nie tylko w przenośni, ale dosłownie. Skrzą się w światłach sali weselnej złotem albo srebrem. A gościom z pewnością błyszczą się na jego widok oczy!

Torty weselne metaliczne

2. Naked cakes – najnaturalniejsze ze wszystkich tortów. Sprawdzają się szczególnie na weselach rustykalnych, ale to – oczywiście – nie ogranicza możliwości zaproszenia ich na weselne przyjęcie. Zamiast kremów – delikatny puch cukru pudru…czyni cuda!

Torty weselne - naked cakes

3. Torty ze świeżymi owocami i kwiatami – często owe owoce i kwiaty są ozdobą właśnie naked cakes. Jednak nie tylko, bo soczyste owoce i piękne kwiaty wyglądają dobrze właściwie na każdym rodzaju weselnego ciasta. A jak smakują!

Torty weselne ze świeżymi owocami

4. Torty minimalistyczne – ich piękno jest w minimalistycznej dekoracji. Krem i pojedyncze zielone ozdoby – na przykład z gałązek oliwnych – sprawiają, że tort taki emanuje niewymuszoną elegancją!

Torty weselne minimalistyczne

5. Torty ozdobione kryształkami cukru – wyglądają, jakby stworzone przy użyciu najbardziej kolorowych minerałów. Chętnie wybierane przez Nowożeńców w ostatnich latach, bo swoim wyglądem zdają się dopełniać delikatną biżuterię Panny Młodej. A co najważniejsze – w całości są nie tylko jadalne, ale i przepyszne!

Torty weselne z minerałami

6. Torty pastelowe – ich wygląd komponuje się idealnie z pastelowo łagodnym smakiem wnętrza. Cieszą oczy, ale i podniebienie!

Torty weselne pastelowe

7. Torty „akwarelowe” – ich piękno, podobnie jak w przypadku tortów pastelowych, tkwi w różnorodności kolorów do złudzenia przypominających akwarele, rozprowadzone na płótnie dłonią mistrza malarstwa. Tymczasem rozprowadziła je dłoń mistrza cukiernictwa!

Torty weselne akwarelowe

8. Torty marmurowe – marmur kojarzy się z zimnem, a więc z orzeźwieniem. Tutaj jednak orzeźwienie oznacza wyśmienity smak, który dodaje energii do dalszej weselnej zabawy!

Torty weselne z efektem marmuru

9. Drip cake – to fantastyczne torty, z których, niby kaskadą, spływa słodka polewa. Trudno im się oprzeć!

Torty weselne - drop cake

10. Torty jednopoziomowe – nie tylko dla tych, którzy urządzają przyjęcie weselne zapraszając mniejszą liczbę gości. Mówi się, że „małe jest piękne” i chyba te proste torty potwierdzają to powiedzenie!

Torty weselne jednopoziomowe

A Wy, który byście wybrali?

Photo credits: 1, 2 i 3, 4 i 5, 6 i 7, 8 i 9, 10 , 11 i 1213 i 14, 15 i 16, 17 i 18, 19 i 20, 21 i 22