Jesień za oknem w pełni  i wydawałoby się, że sezon ślubny już za nami. Jednak dzisiaj chciałybyśmy Wam pokazać jak piękny może być klimat jesiennego ślubu! Oto kilka przykładów:

JESIENNA PARA MŁODA
Inspirując się bogatą przyrodą polskiej jesieni –źródłem upragnionego słońca będą ciepłe jesienne barwy: pomarańcz, złoto, czerwień oraz brąz. Korzystając z nich możemy przenieść elementy o jesiennej stylistyce na ślubne stroje, jak np. dla panny młodej modne buty w wyjątkowej barwie, a pan młody – skarpety w kolorze identycznym do butów wybranki. Jako alternatywa dla welonu może posłużyć wianek – w nowoczesnej oprawie.
Nie można zapomnieć także o najbardziej widocznym elemencie: pięknym ślubnym bukiecie oraz butonierce, wykorzystujące bądź to sezonowe kwiaty, liście, szyszki, gałązki bądź po prostu klasyczne kwiaty w wyjątkowych jesiennych barwach.
jesienny bukiet ślubny
Zdjęcia: 1. i 2.www.brides.com, 3. aperfectcelebration.com,
4. photobucket.com, 5. wedding-splendor.com, 6. arenaflowers.com

WNĘTRZA O ZAPACHU JESIENI

Tworząc dekoracje do wnętrz mamy wielkie pole do popisu, korzystając z dobroci jesieni.
Możemy  wykorzystać owoce, warzywa i zbiory z drzew , jak np.: kolorowe liście, korę, jarzębinę, dynię ozdobną, orzechy, kasztany i żołędzie,  zboża, dekoracje w kształcie jabłuszek czy gruszek. Kompozycje kwiatów z tymi elementami na pewno zapadną gościom w pamięć jako wyjątkowe, pozostawiając nie tylko wrażenia wzrokowe ale także zapachowe.

jesienne dekoracje ślubne
Zdjęcia: 1. theriverridgelodge.com 2. superweddings.com 3. prettyprowler.blogspot.com

4. flower-arrangement-advisor.com 5. favorideas.com, 6. peacockwedding.wordpress.com

Na rynku dostępne są piękne stojaczki na winietki dla gości, stylizowane jesienne pudełeczka i drobne upominki jako podziękowania. Można także skorzystać z babcinego sadu i jako podziękowania załączyć gościom płócienne woreczki z jabłuszkami.
jesienne podziękowania dla gości

Zdjęcia: 1. etsy.com, 2. 3. myweddingfavors.com, 4. modernbride.com, 5. wedding-planning-101.com


TORT WESELNY
Cukiernie wychodzą naprzeciw pomysłom klientów i można znaleźć propozycje dekoracji tortów nawiązujących do aktualnej pory roku:
jesienny tort weselny
Zdjęcia: 1.4.9. pinkcakebox.com, 2.3. topweddingscake.info, 5. funkydiva.pl,
6. neviepiecakes.com, 7. theriverridgelodge.com, 8. wildcakes.ca
ATRAKCJE

Całkiem niedawno pomagałam przy organizacji październikowego ślubu koleżanki.
Sala weselna w stylu rustykalnym, poza przygotowanym menu, proponowała gościom poczęstunek własnych wyrobów gospodyni – dżemów, konfitur, kiszonych ogórków itp.  
Wybór był duży i pięknie się prezentował w gablotach w dużych ozdobnych słojach.
Na stołach dekoracje z kasztanówsłonecznikówjarzębiny i ususzonych kłosów zbóż oraz  lampionów zrobionych z dyni. Ciepła dodawał pokaźny kominek. Wszystko wyglądało pięknie i bogato. W takim klimacie zapomina się o chłodzie za drzwiami. 
Jednak to co zachwyciło gości najbardziej to atrakcja w postaci ręcznie plecionych wianków dla każdej chętnej pani na weselu, z wybranych przez siebie kwiatów, liści i dekoracji. Były tak piękne, że z chęcią zabierało się je z wesela jako pamiątkę.
Po tym doświadczeniu nie waham się powiedzieć, że jesienne wesela są piękne!