Twój ukochany poprosił Cię o rękę, i po chwili wielkiego wzruszenia, emocje trochę opadły i zaczęło do Ciebie docierać co tak naprawdę się dzieje. Nagle pojawiło się pytanie jak ogarnąć wszystko to, co za chwilę będzie miało miejsce. Wyznaczyliście datę ślubu – za rok, za pół roku? Bardzo szybko zleci. Droga przyszła Panno Młoda, jeśli znasz z autopsji te wyżej opisane uczucia, jeśli właśnie obleciał Cię strach związany z przygotowaniem weselnej uroczystości – pocieszamy Cię – nie jesteś pierwsza ani ostatnia. A my jesteśmy tu po to by Ci pomóc 🙂

Napisano wiele książek dotyczących ślubnych przygotowań, jedne są mniej, inne bardziej przydatne. Tym razem skupimy się na pozycji wydanej przez Lucci Editore – Ślub i Wesele. Instrukcja obsługi autorstwa Anny Lucci. To przejrzyste kompendium wiedzy na temat przygotowań weselnych, znajdziecie tu instrukcję krok po kroku, jak zaplanować najważniejszy dzień w życiu. Zaczniecie od wyboru miejsca na wesele, poprzez dobór zespołu, fotografa, przygotujecie niezbędne dokumenty, wybierzecie świadków. Znajdziecie tu istotne porady dotyczące sukni ślubnej oraz kwiatów, a także rozważycie kwestię ślubnych prezentów. Dwa krótkie rozdziały poświęcone zostały tematowi opanowania nerwów związanych z tym wielkim wydarzeniem.

Książkę czyta się lekko i przyjemnie, po każdym rozdziale przygotowano miejsce na notatki oraz skrót najważniejszych czynności do wykonania. Co bardzo istotne – przedstawiono tu wzory umów, które należy podpisać z podwykonawcami.

Poradnik jest bardzo kolorowy i bogato ilustrowany, a obrazki opatrzone są dowcipnymi komentarzami. Najważniejsze rady zostały umieszczone w ramkach, a wielkość czcionki w środku została zróżnicowana, co wydaje mi się niepotrzebne.

Ślub i wesele. Instrukcja obsługi okaże się z pewnością pomocną pozycją dla wszystkich, przed którymi weselne zamieszanie.