Cupcakes to miniaturowe  torciki, stworzone i upieczone każdy z osobna. Na przyjęcia zamawia się ich tyle, ilu zaprasza się gości, a ich wygląd i smak odzwierciedla pełnowymiarowy tort.
Torty weselne pod postacią cupcakes można uznać za wiodący tegoroczny trend ślubny. Jest to zarazem nowoczesne, ale także i praktyczne podejście do tematu weselnego tortu, dzięki któremu Wasze wesele jeszcze lepiej zapadnie w pamięć wszystkich gości. Oprócz niewątpliwie urodziwej dekoracji przyjęcia weselnego zyskacie czas, którego nie pochłonie tradycyjne krojenie i rozdawanie przez młodą parę wszystkich pięter tortu, a także pewność, że każdy z gości w niemal tym samym czasie otrzyma swoją porcję – odejdzie kolejne zmartwienie o to, czy wszystkie pokrojone kawałki mają podobny rozmiar i czy tym samym starczy ich dla wszystkich gości.
tort weselny cupcakes
Cupcakes są też świetnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć na swoim weselu torty w wielu smakach. Można je  łatwo zaznaczyć poprzez umieszczenie na nich charakterystycznego elementu dekoracyjnego – na  torciku o smaku czekoladowym kawałka czekolady, a na owocowym kawałków owoców.
Delektowanie się tortem w formie cupcake wydaje się również wygodniejsze dla gości – zwykle odbywa się bez widelczyka i talerzyka, a goście mogą w tym czasie wygodnie spotkać się przy słodkim bufecie i porozmawiać. A co o tym sądzą sami goście? Niektórzy uważają, że zjedzenie tortu w takiej formie jest znacznie trudniejsze i mniej eleganckie.
Tort weselny w formie cupcakes niekoniecznie jednak przypada do gustu tym parom, które nie chcą rezygnować z tradycyjnego krojenia tortu lub chcą zadowolić gości o utartych preferencjach.  Ale i dla nich jest rozwiązanie – na szczycie tortowej piramidy miniaturek można umieścić mały, tradycyjny tort, który młodzi będą mogli oficjalnie pokroić.
tort weselny babeczki
Tylko uwaga! Aby pomieścić wszystkie cupcakes na jednym stelażu, wybiera się te bardzo wysokie. Tradycyjny, ciężki torcik na szczycie wymaga ogromnej uwagi podczas krojenia, aby cała konstrukcja się zwyczajnie nie wywróciła. Warto więc samodzielnie, bardzo delikatnie ukroić po jednym kawałku tortu, a resztę oddać w ręce profesjonalistów.
Podziękowania dla gości
Torciki bądź mini-babeczki będą także eleganckim, a do tego smacznym sposobem na podziękowanie gościom.
podziękowania dla gości cupcakes babeczki
Tradycyjny tort vs. cupcakes
A Ty jaką wersję wybierasz? Tradycyjny piętrowy tort czy cupcakes? A może kombinację tych dwóch pomysłów?