Wesele minimalistyczne

Każda Panna Młoda marzy o tym, aby mieć królewski ślub i wesele. Urok prawdziwego piękna nie zawsze musi jednak być tożsamy z iście królewskim przepychem. Wręcz przeciwnie. Ślub i wesele mogą osiągnąć najwyższy poziom piękna nie przez bogactwo lub nawet nadmiar środków i detali – a przez skromność czy wręcz minimalizm w ich użyciu.

Minimalizm nie może jednak oznaczać przypadkowości. Przeciwnie: każdy szczegół powinien być drobiazgowo przemyślany i zaplanowany. Tym bardziej, że będzie ich mało i najprawdopodobniej każdy z nich przykuje uwagę gości weselnych.

Wesele minimalistyczne

Ważna jest konsekwencja w zastosowaniu owego minimalizmu. Zaproszenia i winietki mogą urzekać choćby tylko jednolitym kolorem i kunsztownym krojem czcionki. Bukiet Panny Młodej i butonierka Pana Młodego nie muszą olśniewać bogactwem kształtów i tęczą kolorów – wystarczy jeden kolor i jeden gatunek kwiatów użyty do ich wykonania.

Wesele minimalistyczne

Minimalizm powinien być widoczny również w stroju. Panna Młoda jest piękna sama z siebie – a minimalistyczna i prosta suknia ślubna pięknie podkreśli jej urodę. Najważniejsze, by znaleźć swój styl: taki, który będzie dopełnieniem kobiecego piękna, a nie jego przyćmieniem. W stylu minimalistycznym praktycznie nieobecne są cekiny oraz koronki – po to, by podkreślić naturalność tak osoby, jak i stroju.

Wesele minimalistyczne

Wesele minimalistyczne

Dekoracje sali weselnej, w tym także stołów, także powinny być skromne i jasne. Idealnie sprawdzić się tu może biel ścian, obrusów i zastawy stołowej – skomponowana z delikatnymi elementami zieleni – jak girlandy albo gałązki oliwne.

Wesele minimalistyczne

Również ciasta weselne – z tortem na czele – mogą olśniewać skromnością. Idealnie sprawdzą się tu ‚naked cakes’ albo też torty w jednolitym kolorze, udekorowane delikatnie np. zielonymi gałązkami.

Wesele minimalistyczne

Jeśli zaś chcemy sprawić radość gościom, wręczając im drobne upominki – to z pewnością ucieszą ich małe, gustownie udekorowane buteleczki o jakimś użytecznym przeznaczeniu: wypełnione chociażby oliwą (może być smakowa) z pierwszego tłoczenia, mieszanką przypraw albo herbat. Równie efektownie mogą prezentować się stylowe małe woreczki z niewielką ilością ziaren kawy albo z samodzielnie upieczonymi ciastkami.

Wesele minimalistyczne

Co myślicie o takim minimalistycznym pięknie?

Photo credits: 1, 2 i 3, 4 i 5, 6 i 7, 8 i 9, 10 i 11, 12 i 13, 14 i 15