O ile zwyczaj wina, kopert lub przyborów szkolnych dla dzieci z Domów Dziecka zamiast kwiatów dla Młodych w dniu ślubu cieszy się coraz większą popularnością, to bukiet Panny Młodej wciąż zajmuje istotne miejsce w czasie uroczystości. Kwiaty są dopełnieniem wyglądu kobiety, często nawiązują kolorystyką i stylem do motywu przewodniego uroczystości. Są również przedmiotem przesądnego zwyczaju rzucania i łapania kwiatów.
Decydując się na ślubny bukiet warto wiedzieć jakie kwiaty są dostępne w porze roku uroczystości. Oprócz klasycznych, dostępnych przez cały rok, jest tyle pięknych kwiatów, że niełatwo się zdecydować. Z pomocą przyjdzie wiele inspiracji oraz nieoceniona rada florystki!

W czerwcu kwitną astromerie i eustomy, z których można stworzyć delikatne, ale wytrzymałe bukiety. Podobnie z cudownymi i przepięknie pachnącymi piwoniami, a na początku czerwca bzami.
W lipcu dostępne będą goździki, jednak nie cieszą się one zbyt dużą popularnością na weselnych uroczystościach. Można więc postawić na piękne słoneczniki, których kolor i wielkość będą dobrze kontrastować z bielą Panny Młodej. Można także wykorzystać urocze anemony!
Sierpień proponuje między innymi wspaniałe hortensje, z których powstają idealnie kuliste bukiety. Dla miłośników koloru niebieskiego i geometrycznych kształtów.

W wakacje można skorzystać z polnych kwiatów. Maki i chabry w połączeniu z kłosami zbóż prezentują się bardzo stylowo. Mają jednak jedną wadę – są niestety mocno nietrwałe.

Dobrze pamiętać, że klasyka zawsze w modzie i z każdych kwiatów da się wyczarować piękny bukiet!

Zdjęcie: www.bowtiesandbliss.com

Zdjęcie: www.rusticweddingchic.com
Zdjęcie: www.stylemepretty.com
Zdjęcie: www.thedesertbride.com
Zdjęcie: www.weddingwire.com