Tradycja mówi, że Młodej Parze, prócz prezentu wręczamy kwiaty, składając życzenia wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia. Ale tradycja, jak to tradycja, lubi być wypierana przez nowe. Obecnie Młodzi rezygnują z wielu wiązanek, prosząc gości o inne podarki. Są praktyczniejsze, trwalsze i pozwalają nowożeńcom wypełnić wspólne mieszkanie pierwszymi akcesoriami. Wiadomo, że najlepszy prezent, to trafiony prezent, skoro więc Młoda Para życzy sobie czegoś innego niż kwiaty, nie można tego zlekceważyć. Poniżej przedstawiamy Wam kilka pomysłów na prezent „zamiast kwiatka”.

Zdjęcia: www.designdininganddiapers.com www.allposters.com


1. Kwiatek doniczkowy – niby kwiatek, ale inny, bo trwały i „przyszłościowy”. Możliwe, że Panna Młoda planuje w domu stworzyć namiastkę ogrodu, a kwiaty doniczkowe będą jego najlepszymi składnikami.

Zdjęcia: www.bhg.com www.dwell.com

2. Filmy DVD lub płyty CD – jeśli Młodzi są kinomanami lub uwielbiają dobrą muzykę, proszą gości o zakup ich ulubionych dzieł, których jeszcze w zbiorach nie mają lub takich, które chętnie obejrzą. Film do filmu, płyta do płyty i uzbiera się całkiem pokaźna biblioteczka. Istnieje również szansa, że Młodzi wkrótce zorganizują maraton filmowy 😉

3. Książki – podobnie jak z filmami lub z płytami, jest z książkami. Oczywiście książki podobają nam się wedle naszego gustu, także warto podać gościom rodzaje książek, z których się ucieszymy, ulubionych autorów lub serie.

Zdjęcia: www.homebunch.com www.decoist.com

4. Wino – miłośnicy wina ucieszą się z każdej butelki, mając wizję pięknej winnej piwniczki.

5. Coś na szczytny cel – takie rozwiązanie pojawia się coraz częściej. Młoda Para prosi gości o drobne podarunki dla domów dziecka, zabawki, ubranka lub dla innych potrzebujących. Zdarzają się również miłośnicy czworonogów, którzy z pomocą ślubnych gości pragną wesprzeć lokalne schronisko.

6. Kupon lotto – jeden los to niewielkie prawdopodobieństwo wygranej, ale jeśli każdy gość przynosi kupon ze sobą, prawdopodobieństwo rośnie. Ciekawe czy zdarzyła się już jakaś Para, której ślubne kupony lotto przyniosły szczęście i weszli we wspólne życie bogatsi o miliony?;)