Kwiaty w trakcie uroczystości zaślubin odgrywają dużą rolę, upiększają miejsce ślubu i wesela, a także uzupełniają look Panny Młodej. Poza tym przecież jej bukiet trafi do którejś z szczęśliwych kolejnych kandydatek do ołtarza;) Bez wątpienia musi być on wyjątkowy. Podejmując decyzję o ślubnym bukiecie warto pamiętać o kilku istotnych wskazówkach.

 Źródło: brittanickel.tumblr.com


1. Szukaj połączenia idealnego – zacznij od przejrzenia inspiracji, zdjęć u florystki lub w internecie. Wybierz ulubione kwiaty i dodaj do nich kolejne, które razem będą tworzyły piękną całość w odpowiadającym Ci stylu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiedz się jak wytrzymałe są konkretne kwiaty.
2. Dobierz kolory – nie tylko kolory kwiatów, ale wstążek i tkanin. Pokaż florystce kolor i materiał stroju Pary Młodej, będzie jej łatwiej dobrać odpowiednie dodatki.
3. Spersonalizuj swój bukiet –  tak jak w punkcie pierwszym, inspiruj się gotowymi realizacjami, ale do swojego projektu wprowadź coś osobistego, spraw by Twoje kwiaty były niepowtarzalne.
4. Na samym początku rozmów z florystką przekaż jej kwotę jaką chcesz przeznaczyć na bukiet – ułatwisz jej dobór kwiatów i dodatków, by realizacja zmieściła się w budżecie.
5. Wybierz kwiaty sezonowe – będziesz mieć pewność, że są one świeże i łatwo dostępne, a także tańsze w sezonie niż kwiaty, które trzeba by sprowadzać.