Konwalie dla majowej Panny Młodej

Konwalie dla majowej Panny Młodej
Delikatne, przepiękne, mocno i słodko pachnące, jedyne w swoim rodzaju, kwitną krótko i tylko w maju – konwalie, kwiaty dla majowych Panien Młodych. Mogą stanowić dekoracje praktycznie wszystkiego – poczynając od bukietu, butonierki, dekoracji stołu – wazoniki, winietki, serwetki, a nawet tort – tu raczej z masy cukierniczej, bo to kwiaty niejadalne, czy wręcz trujące. Konwalie mogą pojawić się we włosach – prawdziwe, lub grzebyki i inne ozdoby, jak broszki czy kolczyki. Mogą pojawić się w formie zapomnianego już trochę haftu na chusteczce, lub obrusie. Oczywiście pięknie ozdobią zaproszenia, a nawet mogą być inspiracją do uroczego drobiazgu – prezentu dla gości w postaci konwaliowego ludzika. I oczywiście perfumy – wzmocnienie pięknie pachnącego bukietu.

 

 

 

 

 

Źródło zdjęć: flickr.com, stylemepretty.com, countryhome.com, pejper.se, ameblo.jp
Share

  • konwalie to bardzo niedoceniany (choć in niezwykle sezonowy) kwiat. Jego zapach powala na głowę wszytskie typowe kwiaty weselne

  • super sprawa 🙂

  • super

  • Dobry pomysł. Takie kwiatki bardzo pasują do charakteru majowej imprezy. Gratuluję pomysłu.

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. Na co dzień mam to szczęście, że moje hobby jest także moją pracą (a może na odwrót?), prowadzę bowiem Wytwórnię Ślubów i PobieramySię.