Po tygodniach, a nieraz i miesiącach przygotowań nadchodzi w końcu długo wyczekiwany dzień ślubu i wesela. Wiadomo, że trudno z niego zapamiętać wszystkie szczegóły – przecież ślub i wesele najczęściej trwają kilka dobrych godzin! Zresztą, pamięć ludzka jest ulotna i wraz z biegiem lat lubi płatać rozmaite psikusy. Dlatego każda Para Młoda stara się zachować wspomnienia w formie zdjęć czy filmów, aby do nich wracać przy kolejnych ważnych okazjach. Albo i bez okazji, oczywiście…

Jak jednak sprawić, aby to audiowizualne wspomnienie było naprawdę nieszablonowe i niepowtarzalne, a przy okazji oddawało atmosferę całej weselnej uroczystości? To prawda, że każdy film jest inny, tak jak różnią się między sobą poszczególne Pary Młode. Jeśli jednak pragniecie, aby wspominanie ślubnych i weselnych chwil kojarzyło się przede wszystkim z dobrą zabawą – to z pewnością zainteresuje Was…marryoke.

Co kryje się pod tą dziwną nazwą, która jest połączeniem dwóch słów „marry” oraz „karaoke”? Marryoke to nic innego jak ślubne karaoke. Nosi ono formę filmu video, który obejmuje – podobnie jak reszta filmów realizowanych podczas uroczystości ślubnych – to, co się dzieje od chwil przygotowań, przez ceremonię aż do wesela. Różnica polega na tym, że udział zarówno Młodej Pary jak i gości jest w tym filmie bardzo aktywny. Karaoke to rodzaj dobrze już znanej i lubianej zabawy, polegający na śpiewie do uprzednio przygotowanej ścieżki dźwiękowej. Młodzi wybierają utwór muzyczny, który zostaje wykonany w sposób zabawny przed kamerą przez nich samych oraz przez zaproszonych gości. Wykonaniu takiemu często towarzyszą tańce, zabawne akcesoria a także instrumenty muzyczne bądź przebrania. 

Zazwyczaj i Państwo Młodzi, i goście – od najmłodszych do najstarszych – włączają się chętnie w taką zabawę. A ponieważ trudno wymagać profesjonalnego przygotowania wokalnego od wszystkich uczestników wesela, a i oko kamery potrafi nieraz onieśmielić, dlatego zarejestrowany obraz zostaje w fazie montażu zsynchronizowany z oryginalnym utworem muzycznym. Efekty są niezwykłe! Ileż ujawnia się przy tej okazji talentów aktorskich oraz innych ukrytych zdolności!

Taki film jest nie tylko wspaniałą pamiątką – ale wywołuje też mnóstwo radości, uśmiechu i…wzruszeń!

Oto kilka przykładów:

https://www.youtube.com/watch?v=CacR1krM0M0

https://www.youtube.com/watch?v=1twBatw4Oxs