Wraz z nadejściem jesieni nadchodzi czas wielkich pokazów mody. Projektanci światowej sławy prezentują swoje kolekcje, podkreślając trendy na nadchodzący rok. Właśnie ruszył New York Fashion Week, przenieśmy się więc w świat mody i przeanalizujmy ślubne trendy na rok 2014.
Prekursorzy mody, nazwiska Wang, de la Renta, Herrera, narzucają bieg, w którym zmierzać będą ślubne kreacje. Poniżej pięć trendów, które będą królować w przyszłym roku.

1. Czarne dodatki
Guru mody ślubnej, delikatna i silna jednocześnie, królowa Vera Wang, znana z szokujących kolekcji, autorka różnokolorowych, a nawet czarnych sukni ślubnych, tym razem stawia na czarne dodatki. Czarne rękawiczki i gorsety, suknie dwukolorowe – black&white. Kreacja bardzo odważna i oryginalna. 

 

Zdjęcia: www.verawang.com

2. Dużo koronki
Koronka to nieodłączny element zdobień ślubnych strojów. Z reguły występuje jako wykończenie i dodatek. Tym razem będzie jej dużo więcej, wzorując się na kreacji księżnej Catherine, suknie całe oplecione będą koronką. Taki trend lansuje między innymi Oscar de la Renta.

Zdjęcia: www.oscardelarenta.com

3. Styl lat 20.
Pozostając pod wrażeniem kolejnej adaptacji filmowej „Wielkiego Gatsby’ego” znajdziemy duży wybór strojów wzorowanych na modzie lat 20. ubiegłego wieku. Proste, dopasowane kroje, bogato zdobione dodatki i urocze kapelusze. Poniżej propozycje Rosa Clara.

Zdjęcia: www.rosaclara.es

4. W kwiaty
Carolina Herrera wnosi na ślub jeszcze więcej kwiatów. Teraz, oprócz bukietów na stołach i w dłoniach Panny Młodej, mogą widnieć na spódnicy jej sukni. Piękny, delikatny pomysł!

Zdjęcia: www.carolinaherrera.com

5. Srebrne dodatki
Do łask powraca błysk i blask – to również trochę wpływ Gatsby’ego, ale także głęboki oddech mody kryzysu, który powoli dobiega końca. Panie i Panowie – srebro w modzie, czas korzystać!

Zdjęcia: www.carolinaherrera.com