Torty weselne 2016

Photo credit 1 i 2

Każdy sezon ślubny, oprócz trendów w dziedzinie ślubnych ubiorów, proponuje także określone rodzaj tortów ślubnych. Także na rok 2016 zostały zaproponowane niektóre rodzaje tych ślubnych słodkości. Każdy z nich ma swój niepowtarzalny urok tak, aby wszyscy planujący swój ślub mogli dostosować także tort ślubny do tematu i klimatu swojego wesela.

Jakie to torty? Niekwestionowanym hitem weselnego stołu są ‚naked cakes’ czyli torty pozbawione grubej warstwy pasty cukrowej, eksponujące to, co najcenniejsze – czyli biszkopt. Kolejną z propozycji jest tort „red velvet”, chętnie wybierany nie tylko z okazji ślubów, ze względu na soczysty kontrast bieli i czerwieni. Jako że w dużej mierze gośćmi weselnymi są osoby dorosłe, dlatego – właśnie wśród nich – dużą popularnością cieszą się torty alkoholizowane. Dobór alkoholi należy pozostawić pieczy cukierników, którzy z pewnością będą starali się dogodzić nawet najwybredniejszym gustom.

Torty weselne 2016
Photo credit 3 i 4
Oczywiście, torty z kremem nie odeszły całkowicie do lamusa. Chętnie są zamawiane zwłaszcza na wesela w czasie chłodniejszych sezonów: jesieni i zimy.

 

Torty weselne 2016
Photo credit 5 i 6

Zaś w sezonie wiosennym i letnim cieszą oczy i podniebienie te wszystkie torty, które oferują bogactwo owoców. Ich świeżość i aromat docenia się szczególnie w lecie. Tort z dodatkiem truskawek, jagód, borówek amerykańskich, pomarańczy, mandarynek…ale także orzeźwiającej papai oraz kokosu ma szansę stać się przedmiotem zachwytów tak Młodych, jak i ich gości.

 

Torty weselne 2016
Photo credit 7 i 8

 

Torty weselne 2016
Photo credit 9 i 10

Co wybralibyście z tego bogactwa smaków?