Rękawiczki ślubne

Należą do akcesoriów wytwornych i eleganckich, które właściwie nigdy nie wychodzą z mody, choć trudno powiedzieć, że nosi się je często. Wbrew pozorom nie są używane tylko w miesiącach chłodniejszych. Panny Młode cenią ich uniwersalność – tym bardziej, że istnieją różne ich typy. O czym mowa? O rękawiczkach ślubnych!

Rękawiczki weselne klasyczne – długie i białe – kojarzą się zazwyczaj głównie z suknią ślubną typu „princessa”, i faktycznie takie pasują najbardziej do tego modelu sukni. Często można zobaczyć je w filmach oraz w relacjach ze ślubów osób publicznych. Czy oznacza to więc, że Panny Młode wybierające suknię o innym kroju muszą zrezygnować z rękawiczek? Nie. Długie i białe rękawiczki, zwłaszcza sięgające powyżej łokcia, nadawać się mogą także do sukni typu „syrenka”. Ważne jest, aby suknia nie posiadała rękawów, które by obciążały wizualnie figurę Bohaterki Dnia.

Rękawiczki ślubne

Wśród rękawiczek z palcami popularne są też takie, które nie sięgają powyżej łokcia. Niektóre z nich wykonane są z błyszczącego materiału, niektóre zaś…nawet z włóczki. Wszystkie jednak sprawiają, że Panna Młoda promieniuje subtelnym czarem elegancji i tradycji.

Rękawiczki ślubne

Rękawiczki ślubne

Inne klasyczne rękawiczki Panny Młodej – krótkie i wykonane z tiulu – są odpowiednie do sukni ślubnych także wykonanych z tiulu lub dużej ilości koronek. I to kolejna ważna wskazówka: rękawiczki często wybiera się, biorąc pod uwagę materiał, z jakiego jest wykonana suknia. Wszystkie zdobienia i naszycia powinny być w takim przypadku możliwie najbardziej podobne do tych, które zostały zastosowane w sukni.

Rękawiczki ślubne

Rękawiczki ślubne

Istnieją też rękawiczki Panny Młodej bez palców. Najchętniej wybierają je osoby młode. Są one wygodne, zwłaszcza ze względu na bezproblemowe rozwiązanie kwestii założenia obrączki ślubnej. Ten rodzaj rękawiczek najlepiej komponuje się z prostymi sukniami ślubnymi, tymi w stylu boho-chic. Jak w przypadku innych typów rękawiczek, tak i tu istnieje wiele odmian.

Rękawiczki ślubne

Rękawiczki ślubne

Jeśli jednak wybór pada na rękawiczki z palcami – istnieją określone reguły ich użycia. Panna Młoda zdejmuje takie rękawiczki bezpośrednio przed momentem przysięgi małżeńskiej oraz nałożeniem obrączek i kładzie je – możliwe najbardziej swobodnie – obok bukietu albo poduszki na obrączki. Późniejsza troska o rękawiczki należy do świadkowej lub druhen.

Trzeba przyznać, że rękawiczki ślubne mają swój urok. A jak się Wam podobają?

Photo credits: 1, 2 i 3, 4 i 5, 6 i 7, 8 i 9, 10 i 11, 12 i 13, 14 i 15