Można powiedzieć, że polska blogosfera przeżywa rozkwit. Są tacy, którzy z blogów żyją, są tacy, którzy z blogów wychodzą poza sieć, spotykając się lub wydając książki. Tak też zrobił Michał Kędziora, autor bloga Mr. Vintage. „Rzeczowo o modzie męskiej” to ładnie wydany poradnik dla Panów. Jest naprawdę rzeczowo, od mężczyzny dla mężczyzn, konkretnie. 
Rozpoczynamy od analizy rozmiarów i proporcji, który to rozdział autor określa najważniejszym, argumentując tym, że nawet najdroższe ubranie w nieodpowiednim rozmiarze będzie wyglądało źle. Następnie przechodzimy do skomplikowanego dla mężczyzn tematu jakim są kolory i wzory. Mr. Vintage wszystko wyjaśnia w prosty sposób, także od teraz możecie Panowie rozróżniać błękit od baby blue i bordo od czerwieni.
Kolejne siedem rozdziałów poświęcone jest konkretnym częściom garderoby – od garnitury, poprzez płaszcze, spodnie, koszule, aż po buty i dodatki. Następnie przechodzimy do gotowych stylizacji przygotowanych na przeróżne okazje. To tutaj znajdziemy część dotyczącą ślubu – zarówno swojego jak i kolegi. Z książki dowiemy się również co jest absolutnym must have w męskiej garderobie, jak dbać o odzież i dodatki oraz kilka porad dotyczących zakupów.
Książka jest wydana bardzo elegancko, zawiera wiele zdjęć oraz ilustracji, które pomogą Panom wizualizować sobie konkretne przykłady. Trzeba przyznać, że porady Michała Kędziory są nieocenione i niezbędne każdemu świadomie ubierającemu się mężczyźnie.