Małżeńska kapsuła czasu

Gdy dwa serca się odnajdą i gdy w dniu ślubu połączą się upragnionym węzłem małżeńskim – chciałoby się, aby ta piękna chwila trwała wiecznie. Niestety, czas nieubłaganie biegnie – jednak możemy spróbować zatrzymać chociaż trochę z atmosfery tych niezwykłych weselnych chwil. Jak to uczynić?

Spróbujcie stworzyć Waszą małżeńską – niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju – kapsułę czasu, którą otworzycie wspólnie w którąś rocznicę ślubu. Jestem przekonana, że się wtedy wzruszycie!

Małżeńska kapsuła czasu
Photo credit 01

Jak taka kapsuła czasu może wyglądać praktycznie? Do ozdobnej szkatułki (albo do jakiegokolwiek innego pojemnika, który można zamknąć – najlepiej na kluczyk) włóżcie przedmioty, które będą się Wam kojarzyły z dniem ślubu. Może to będzie jakaś biżuteria? A może książka albo butelka wyśmienitego wina? Może ważne zdjęcia albo listy, które przesyłaliście sobie w narzeczeństwie? Możecie też poprosić Waszych gości, aby napisali dla Was specjalne życzenia – a Wy, po latach, czytając je wspólnie poczujecie znów smak i zapach weselnych radości i przekonacie się, że podróż do przeszłości jest jednak możliwa.

Małżeńska kapsuła czasu
Photo credit 2 i 3

Nie ma dwóch identycznych kapsuł czasu, podobnie jak nie ma dwóch identycznych małżeństw. I na tym polega piękno i bogactwo – nie tylko miłości, ale po prostu życia.

A Wy co byście ukryli w Waszej tajemniczej kapsule czasu?

Małżeńska kapsuła czasu
Photo credit 4 i 5

Wedding time capsule2b
Photo credit 6 i 7