Sesja zdjęciowa dokumentująca dzień ślubu jest obowiązkowa – to przecież głównie fotografie będą przypominać Wam niezwykłe chwile, jakie przeżyliście po wypowiedzeniu magicznego „TAK”. I choć większość fotografów pracujących z Parami Młodymi ma sprawdzone pomysły na uatrakcyjnienie sesji zdjęciowych, to nie zaszkodzi mieć w zanadrzu kilku własnych propozycji!

Parasolka

Zwyczajna parasolka może błyskawicznie przeistoczyć się w niezwykły gadżet, dodający uroku ślubnym fotografiom – i to bez względu na miejsce, w jakim odbywa się sesja zdjęciowa. Nawet pora roku, dnia czy pogoda nie mają większego znaczenia, jeśli umiejętnie wykorzysta się możliwości „drzemiące” w niepozornej  na pierwszy rzut oka parasolce:
Za pośrednictwem parasolki Młoda Para może też wyrazić wdzięczność swoim gościom za przybycie na ślub i wesele. Rozesłanie takich zdjęć na pewno sprawi radość obdarowanym nimi osobom!
Z parasolkami, obok Panny Młodej, wystąpić mogą również druhny:
Litery, napisy, karteczki, banery…

A na nich inicjały, wyznania, zabawne symbole czy nawet podziękowania dla gości. Z pozoru banalne, w praktyce – urzekające. Zwłaszcza, że do „wyczarowania” np. inicjałów wystarczą zwykłe zimne ognie!

Inicjały to za mało? Nie ma sprawy! Niech w ruch pójdą pomysłowe banery, które uatrakcyjnią każe ślubne zdjęcie:
Małe tabliczki z hasłami podkreślającymi zmianę stanu cywilnego („Pan” i „Pani”), wyrażającymi entuzjazm („Yay!”) czy bajkowym „I żyli długo i szczęśliwie” to też świetny sposób na zamanifestowanie swoich uczuć i przy okazji ozdobienie pamiątkowego zdjęcia:
A ten pan jest już „zaklepany”! 😉
Para jak z obrazka!

Wystarczy pomysłowa ramka i już zdjęcie ślubne nabiera zupełnie nowego charakteru:
W zabawie chętnie wezmą też udział druhny, drużbowie, a nawet weselni goście:
Także dla dzieci udział w takiej sesji zdjęciowej, to niesamowita przygoda i powód do dumy 🙂
(Nie)zwykłe balony

Pomysłowo wykorzystane, mogą urozmaicić każdą fotografię!
Rekwizyty i gadżety zgodne z upodobaniami Młodej Pary

Fani sportów zimowych chętnie pewnie pozować będą na sankach i nartach (o ile pobierać się będą o odpowiedniej porze roku), wielbiciele pikników również w dniu ślubu mogą urządzić sobie skromne przyjęcie na zielonej trawce:
Miłośnicy „dwóch kółek” chętnie pozują do fotografii ślubnych na ukochanych rowerach lub na motorze:
A co Wy planujecie na swoją zdjęciową sesję ślubną? 🙂