Dostaję od Was wiele pytań o to, od czego powinniście zacząć organizację wesela w namiocie. Jak doświadczenie pokazuje najważniejszą i najtrudniejszą do zorganizowania kwestią jest odpowiednie miejsce w którym można postawić namiot.

organziacja wesela w namiocie


Czym się więc kierować przy wybieraniu idealnego miejsca na postawienie namiotu, który pomieści kilkadziesiąt lub kilkaset osób?

Oto kilka wskazówek, jakimi powinno się charakteryzować idealne miejsce:

1. Pozwolenie
Młodym Parom z weselem plenerowym kojarzą się takie miejsca jak plaża, park, ogród miejski. Prawda jest jednak taka, że na jego organizację potrzebujecie kilku pozwoleń, w tym pozwolenie zarządcy terenu, a niestety miasta i gminy bardzo rzadko są chętne udostępnianiu swoich terenów na wesela plenerowe. Dlatego o wiele łatwiej jest zorganizować wesele plenerowe na prywatnym terenie: własnym lub przy jakimś hotelu czy pensjonacie.

2. Dostępność dla samochodów ciężarowych i dźwigów
Aby rozstawić namiot weselny potrzebny jest wjazd na teren, w którym namiot ma stanąć.

3. Dostęp do zaplecza kuchennego i sanitarnego
Nie jest to konieczność, gdyż zaplecze kuchenne można zbudować przy namiocie weselnym, a zaplecze sanitarne wynająć w postaci eleganckich, mobilnych pomieszczeń, niestety są to dodatkowe, niemałe koszty, jakie Młoda Para musi uwzględnić w swoim budżecie.

4. Podłoże
Jeśli zdecydujecie się na wesele na przykład na plaży, będziecie musieli zbudować wokół namiotu podesty, którymi goście będą mogli dojść do namiotu. Podobne rozwiązanie sprawdza się także w parkach czy ogrodach, w których nie ma utwardzonego podłoża.

5. Okolica
Wesele generuje sporą ilość hałasu. Ważne, aby zabawa była zorganizowana tak, aby była jak najmniej uciążliwa dla okolicznych mieszkańców.

6. Dostępna powierzchnia
Powierzchnia namiotu nie powinna być mniejsza niż 1,5m2 na osobę. Oczywiście jeśli planujecie atrakcje typu Wedding Bar czy Słodki stół musicie doliczyć ekstra powierzchnię.

A co Wy sądzicie o weselu pod namiotem?