moda ślubna - suknie ślubne i wieczorowe

W tym roku będzie prezentowała światu swoją 60. kolekcję ślubną, a suknie jej projektu są marzeniem Panien Młodych na całym świecie. Wielu kobietom moda ślubna kojarzy się właśnie z jej postacią, a wśród prezentowanych modeli znajdują się kreacje w niemal wszystkich kolorach, w tym również czarna suknia ślubna. O kim mowa?

Moda ślubna – krótka historia Very Wang

Vera jest córką emigrantów z Chin, którzy przybyli do Stanów Zjednoczonych. Państwo Wang wraz z dziećmi mieszkali w eleganckim apartamencie na Manhatanie, a konkretnie na Upper East Side przy znanej Park Avenue. Vera urodziła się w 1949 r. w Nowym Jorku. Tam też ukończyła historię sztuki na Sarah Lawrence College. Studiowała również na paryskiej Sorbonie i trenowała przez lata łyżwiarstwo figurowe oraz balet. Pod koniec lat 60. razem z partnerem zajęła nawet 5. Miejsce w Mistrzostwach Stanów Zjednoczonych Juniorów. Po studiach zdecydowała się porzucić łyżwiarstwo i chociaż rodzice mieli inne plany co do jej kariery, zaczęła pracować dla magazynu Vogue – miała wtedy tylko 23 lata! Pozostała tam przez kolejne kilkanaście lat na stanowisku redaktora, a w 1987 roku, gdy po zwolnieniu Greace Mirabelli nie otrzymała stanowiska redaktor naczelnej, odeszła i zaczęła pracę dla marki Ralph Lauren. Kiedy w jej życiu pojawiła się moda ślubna?

moda ślubna - oryginalne suknie ślubne

Własny salon sukien i oryginalne suknie ślubne

Ślub był dla Very przełomowym wydarzeniem w życiu. Nie tylko dlatego, że poślubiła swojego wieloletniego partnera Arthura Beckera. Przygotowania do ślubu stanowiły również wyjątkowy moment w jej karierze. Ponieważ nie mogła znaleźć dla siebie odpowiedniej sukni (żadna nie spełniała jej oczekiwań), zdecydowała się uszyć idealną kreację według własnego pomysłu. Zaledwie rok później otworzyła w Nowym Jorku swój pierwszy salon sukien, w którym sprzedawała oryginalne suknie ślubne znanych projektantów np. Diora.

moda ślubne - salon sukien

Czarna suknia ślubna, czyli nietypowe suknie ślubne Very Wang

Teraz Vera Wang jest jedną z najsłynniejszych projektantek, której prace pokochała moda ślubna. Jej kreacje są marzeniem Panien Młodych na całym świecie, a pod marką sygnowaną nazwiskiem Wang powstają biżuteria, perfumy, linie odzieżowe oraz oczywiście suknie ślubne i wieczorowe dla gwiazd na największe wydarzenia. Jednak mimo wszystko Vera kojarzy się nam przede wszystkim z modą ślubną. Nowoczesne suknie ślubne jej projektu w swoim wyjątkowym dniu miały na sobie m.in. Mariah Carey, Victoria Beckham, Jennifer Lopez, Alicia Keys, a także córki prezydentów Stanów Zjednoczonych: Ivanka Trump i Chelsea Clinton.

suknie ślubne i wieczorowe - nietypowe suknie ślubne

Modne suknie ślubne – ślubne marzenia kobiet

Suknie Very są marzeniem nie tylko Amerykanek, ale kobiet na całym świecie, a opowieści o nich przeniknęły też do popkultury. Bohaterki popularnego w latach 90. serialu „Seks w wielkim mieście” zachwycały się jej projektami, a podczas sesji prezentowanej w filmie o tym samym tytule, Carrie Bradshaw w czasie zdjęć realizowanych dla magazynu „Vogue” również miała na sobie jedną z kreacji projektantki. To oczywiście nie jest jedyna wzmianka o Verze na kinowych ekranach. Suknia sygnowana jej nazwiskiem była również spełnieniem marzeń przyjaciółek w filmie „Ślubne Wojny” i Blair Waldorf, bohaterki popularnego wśród nastolatek serialu „Plotkara”.

czarna suknia ślubna - moda ślubna

Jakie są suknie ślubne Very? Romantyczne, eleganckie i wyrafinowane. Zaprojektowane i uszyte z dbałością o detale. Moda ślubna w jej wydaniu polega na balansie pomiędzy tradycją i nowoczesnością. Lubi zaskakiwać, a wśród jej projektów znajdziemy suknie niemal we wszystkich kolorach – czarna suknia ślubna to tylko jedna z ciekawszych kreacji.

nietypowe suknie ślubne

Jak ubiera się sama Vera? Uwielbia sportowy styl, a T-shirty w podstawowych kolorach (głównie w czerni) oraz leginsy to podstawowy element jej garderoby.

A Tobie podobają się oryginalne suknie ślubne Very Wang?

Zdjęcia: klik!