Dla mniejszych i większych chłopców uczestniczenie w uroczystości zaślubin i w weselu nie jest tak oczywistą atrakcją, jak dla dziewczynki, która podziwia piękną Pannę Młodą i sama dostaje uroczą kreację, a także często ma swą rolę do spełnienia w czasie uroczystości. 

Niesienie kwiatów, welonu lub trenu Panny Młodej na miejsce ceremonii to zaszczytna funkcja, która dostarcza wielu emocji druhence i sprawia, że dziewczynka jest żywo zainteresowana wydarzeniami dnia. Trudniej o zdobycie uwagi małych chłopców, którzy mniej zainteresowani blaskiem kreacji i dekoracji, mają mniej cierpliwości. Warto wyznaczyć im zadanie, za które będą odpowiedzialni, wtedy będzie im łatwiej dostosować się do konwencji wydarzenia. Chłopiec pewnie najbardziej ucieszy się, gdy zostanie włączony do grona drużbów, ubrany na wzór starszych braci, kuzynów, przyjaciół. Może również towarzyszyć dziewczynkom z kwiatami lub zapowiadać przybycie Młodych. Bardzo odpowiedzialna jest także funkcja niesienia obrączek, wtedy dużo zależy od małego posłańca. A później, na weselu, szczególnie, gdy jest to plenerowe przyjęcie w środku lata, można już biegać nawet na boso.

Źródło zdjęć: vestidoslindosatelier.tumblr.com, ruffledblog.com, stylemepretty.com, dailycupofcouture.blogspot.com, etsy.com, 
frostedpetticoatblog.com,marry-xoxo.com, photoactive.gr, stylemepretty.com, theknot.com, wedonthebeach.blogspot.com