A co powiecie na wesele w stylu rustykalnym? Nawiązuje ono do tradycji wiejskiej I stąd właśnie się wywodzi.

To świetny pomysł dla osób, które upajają się pięknem otaczającej nas przyrody i lubią kontakt z naturą. To bardzo ciekawy i na topie trend szczególnie teraz, kiedy tak wiele mówi się o ochronie i dbaniu środowisko naturalne.
A co powiecie na wesele w stylu rustykalnym? Nawiązuje ono do tradycji wiejskiej I stąd właśnie się wywodzi.
To świetny pomysł dla osób, które upajają się pięknem otaczającej nas przyrody i lubią kontakt z naturą. To bardzo ciekawy i na topie trend szczególnie teraz, kiedy tak wiele mówi się o ochronie i dbaniu środowisko naturalne.
Z całą pewnością nie jest to rozwiązanie dla każdego. Jednak jeśli jesteś romantyczką i nie zależy ci na przepychu i nowoczesnym wystroju, zdecydowanie odnajdziesz się w tego typu aranżacji.
wesele na wsi
Zdjęcia: 1. www.oncewed.com, 2. marzime.hubpages.com, 3. www.kylehale.net4. greenweddingshoes.com,
5. www.labellebride.com, 6.www.ehow.com
Najbardziej odpowiednim miejscem na urządzenie takiej uroczystości jest wieś, czy lokalizacja za miastem. Świetnie sprawdzi się tutaj drewniany domek lub karczma. Może to być także winnica, czy stodoła. Istotny jest rustykalny, magiczny klimat, a nie nowoczesność i elegancja.
Miejsce powinno być wyposażone w bardzo delikatne, naturalne elementy . Zdecydowanie królować powinien minimalizm. Najczęściej są to drewniane stoły biesiadne. Jeśli natomiast przyjęcie weselne odbywa się na powietrzu można do tego celu użyć namiot, drewniane ławy i ławki, czy proste, składane krzesła. Do dekoracji natomiast można wykorzystać różnego rodzaju zboża, słomę, owoce świeże i suszone, kasztany, żołędzie, czy drewno. Odpowiednimi kwiatami będą kwiaty polne, słoneczniki, lawenda, maki, piwonie, konwalie, czy malwy.
rustykalne weseleZdjęcia: 1. greenweddingshoes.com, 2. www.labellebride.com, 3. www.kylehale.net, 4. greenweddingshoes.com, 5. isobelweddings.com
Jeśli chodzi o dodatki dekoracyjne to mogą to być przedmioty codziennego użytku, różnego rodzaju słoiki, czy butelki pełniące rolę wazonów, misy, dzbanki, wiklinowe dodatki, konewki, drewniane tabliczki, świece, wstążki, czy rzemyki idealnie oddadzą rustykalny charakter Waszemu Wielkiemu Dniu.
Jeśli wychowałyśmy się na prowincji, na pewno każda z nas ma znajome, które należą do Koła Gospodyń Wiejskich, czy innych tego typu organizacji, które można poprosić o pomoc w przygotowaniu Waszej uroczystości. Na wsi panie te pełnią rolę rustykalnych designerek. Są bardzo pomocne i kreatywne i na pewno w świetny sposób zaaranżują Wam przygotowanie uroczystości weselnej, pomogą w udekorowaniu miejsca zaślubin czy samej uroczystości tanecznej.
wesele rustykalneZdjęcia: 1. theeventfirm.ca, 2. theeventfirm.ca, 3. www.eatdrinkchic.com, 4. marzime.hubpages.com, 5. www.mypersonalartist.com, 6. www.etsy.com
Suknia Panny Młodej jest prosta, ozdobiona koronkami, czy haftami, a głowę zamiast welonu może zdobić wianek. Eleganckie szpilki, zastąpią natomiast delikatne sandałki.
Profesjonalny zespół muzyczny, bądź dja może zastąpić wiejska kapela, a pojazdem ślubnym może być bryczka zaprzężona w kare lub siwe konie, a uroczystość może uświetnić obecność kominiarza w tradycyjnym stroju z cylindrem na głowie, symbolizującym szczęście w miłości.
wesele na wsiZdjęcia: 1 i 4. blog.troygrover.com, 2. www.labellebride.com, 3 i 5. greenweddingshoes.com
Która z Was marzy o rustykalnym weselu? Zastanawiałyście się już nad tym?