kolor roku - sukienka ślubna

Każdego roku Instytut Pantone, który zajmuje się systematyzowaniem barw, wybiera kolor roku. Od 2000 roku podczas dwudniowego spotkania specjaliści zajmujący się standaryzacją kolorów podczas intensywnych obrad wybierają kolor na kolejny rok.

Barwa ta musi pasować do obecnych trendów i upodobań konsumentów, ale sama również staje się trendem. Kolory pantone mają on ogromny wpływ m.in. na branżę wnętrzarską, modową, a także ślubną.

Kolory pantone z minionych lat

Rok 2018 upłynął pod znakiem oryginalnego koloru Ultra Violet, a dwa lata temu zakochaliśmy się w Greenery, który do dzisiaj cieszy się ogromną popularnością. W 2016 mogliśmy wybierać spośród dwóch wytypowanych kolorów – Rose Quartz i Serenity. W tym roku eksperci z Instytutu Pantone postawili ciepły i wyjątkowo energetyczny Living Coral. Przygotowałyśmy dla Was informację o tym kolorze oraz kilka inspiracji, które możecie wykorzystać w planowaniu motywu i kolorystyki, dekoracji oraz dodatków podczas swojego ślubu i wesela.

kolor roku - kolory pantone

Living Coral według Instytutu Pantone to ożywiający, budzący pozytywne nastawienie do życia odcień koralowy ze złotym zabarwieniem. Trudno się z tym nie zgodzić, a jeśli zdecydujecie się wykorzystać kolor roku jako motyw przewodni lub przemycicie go w dekoracjach, Wasze przyjęcie z pewnością nabierze wyjątkowego charakteru. Będzie się przepięknie komponował z różnymi odcieniami bieli, niebieskiego oraz szarości, a także ze złotem, które przepięknie wydobędzie z niego złote tony znajdujące się „na drugim planie”. Kolor roku może być dominującą barwą lub pojawić się jedynie w detalach i uzupełniać oraz podkreślać inne, neutralne kolory.

Kolor roku na ślub i wesele

Koralowy odcień użyty podczas letniego ślubu będzie prezentował się przepięknie, dodatkowo podkreślając energię tej wyjątkowej pory roku. Zimą natomiast ożywi ponurą pogodę na zewnątrz. Living Coral możesz wykorzystać również w swojej ślubnej stylizacji albo przemycić go w dodatkach, na przykład w butach ślubnych, w bukiecie lub w biżuterii. Możesz również podsunąć go swoim druhnom lub gościom weselnym, którzy będą poszukiwali pomysłu na stylizację. Jeśli lubisz intensywne kolory i odważne rozwiązania, tegoroczny wybór Instytutu Pantone będzie dla Ciebie idealny

Tegoroczny kolor roku wytypowany przez specjalistów z Instytutu Pantone określany jest jako „afirmujący życie”. Nawiązuje on również do ochrony środowiska oraz raf koralowych, którym grozi wyginięcie. Chcą oni zwrócić uwagę na problemy związanie z wyniszczeniem środowiska, jego zanieczyszczeniem oraz na zagrożone gatunki, do których zalicza się między innymi rafa koralowa, od której bezpośrednio pochodzi wybrany kolor.

kolory instytutu pantone - zaproszenia słubnekolor pantone - living coral
tort slubny - kolor rokupantone kolorykolor roku - sukienka ślubna
kolor roku instytutu pantonepantone kolory - kolor roku

 

Nam bardzo podoba się ten optymistyczny odcień, który od lat znajduje swoje miejsce w palecie barw ślubnych. A jak Tobie podoba się kolor roku 2019?

1|2|3|4|5|6|7|8|9|10|11|12|13