1. Terminarz
Na próbne czesanie umów się najlepiej na 3 miesiące przed ślubem. Jeśli zaplanujesz je zbyt wcześnie, zmieniające się trendy czy stan włosów mogą spowodować, że będziesz chciała lub musiała ją powtórzyć bliżej dnia ślubu, a to dodatkowy koszt.

2. Zaplanuj nocne wyjście
Nie ma lepszego testu dla ślubnej fryzury jak wieczorne wyjście na imprezę. Będziesz mogla przetestować uczesanie w warunkach zbliżonych do dnia ślubu i przekonasz się, czy uczesanie zachowa swoją formę przez całą noc.

3. Suknia ślubna
Zabierz ze sobą zdjęcie sukni ślubnej i omów je ze swoim stylistą.
Swoim Klientkom radzę także umawiać się na czesanie w dniu przymiarki sukni ślubnej, tylko kilka godzin wcześniej, aby przy przymiarce mogły sprawdzić jak uczesanie pasuje do całej sylwetki (czy włosy nie zasłaniają zdobnych elementów sukienki lecz podkreślają jej walory).

4. Myć czy nie myć?
Tutaj nie ma jednoznacznej odpowiedzi, a więc o to koniecznie spytaj fryzjera podczas umawiania się na wizytę, gdyż spotkałam wielu, którzy prosili o umycie włosów dzień wcześniej i kilku, którzy myli Klientce włosy przed samym czesaniem już w salonie.

5. Makijaż
Idealnie, jeśli udałoby Ci się tego samego dnia wykonać także próbny makijaż ślubny, wtedy będziesz miała obraz swojego ślubnego wizerunku jako całości.

6. Pamiętaj o dodatkach!
Jeśli kupiłaś już spinki czy welon, koniecznie zabierze je ze sobą, aby fryzjer mógł wkomponować je we fryzurę. Jeśli masz już biżuterię, również o niej nie zapomnij – wiszące bądź krótkie kolczyki czy rodzaj naszyjnika mają duży wpływ na ostateczny kształt fryzury. Wspomnij też o kwiatach w bukiecie – im więcej informacji przekażesz styliście, tym lepiej.

7. Mów co myślisz
Pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest szczerość z fryzjerem, nie bój się go urazić tym, że coś ci się nie podoba. To Twój dzień i Ty jesteś najważniejsza!

8. Koniecznie zdecyduj się na próbne czesanie
Dzień ślubu już nigdy się nie powtórzy, a inwestycja w próbną fryzurę to jedna z najbardziej opłacalnych – wystarczy spytać o to mężatek, zarówno tych zadowolonych ze swojego uczesania, jak i tych nie. Fryzura i makijaż to nie są elementy budżetu, na których warto oszczędzać, a nieudana fryzura potrafi zepsuć nie tylko dzień ślubu, ale także Waszą pamiątkę w postaci zdjęć.