Kiedy marzę o słodkościach, przypominam sobie film „Czekolada” Lasse Hallström’a. Każda z nas, która spędziła chociaż jeden przegryzany czekoladą z orzechami wieczór oglądając Juliette Binoche i Johnny Depp’a, wie o czym mówię i prawie czuje smak pralinek chilli na języku.
Czemu nie miałybyśmy w tym wspaniałym dniu, jakim jest wesele, zaserwować naszym najbliższym odrobiny…
czekoladowej przyjemności? 
kadr z filmu czekolada
Słodki stół przyciąga wzrok, najpierw najmłodszych – co warto wziąć pod uwagę zanim dobiorą się do tej fantastycznej czekoladowej fontanny. Dla nich propozycji jest wiele: kolorowe bezy, smaczne wielobarwne lizaki czy nawet cukierki z inicjałami młodej pary. 
słodki stół na weselu
słodki stół lizaki
wesele słodki stół kolorowe bezy
Modne są drogowskazy kierujące naszych gości we właściwe miejsce. Tegoroczny czerwcowy numerBrides podsuwa pomysł na aranżację ich w ogrodzie. Możemy także obudzić w sobie ducha majsterkowicza – ewentualnie poprosić o pomoc naszego mężczyznę – i samemu zbić taki drogowskaz z zakupionych desek, pomalować np. na biało i wpisać na strzałce ‘kraina słodkości’ lub po prostu ‘słodki stół’. Pamiętajmy, że drogowskazy i banery równie interesująco będą wyglądały pod dachem, np. w namiocie.
drogowskazy na weselu
słodki bufet napis
słodki bufet wesele
Nad stołem wymagane jest oświetlenie, gdyż to właśnie najpierw kolorowe lampy, lampiony, świece lub światło zza stołu nakieruje gości. Opcji jest wiele: można zakupić w sklepach typu IKEA białe lampy-kule (wtedy ograniczamy kolorystykę, ale zapewniamy sobie miękkie jasne światło), można wypożyczyć różnej wielkości lampiony lub nawet wypożyczyć tzw. ‘ścianę świetlną’ z lampek LED.
słodki stół dekoracje kolorowe papierowe kule
słodki stół wesele dekoracje papierowe kule róż brzoskwinia amarant
dekoracje ślubne słodki stół niebieski fiolet papierowe kule
Czas na smakowitości. Ciężko mi znieść czytanie lipcowego Brides z propozycjami na klasyczne aranżacje macarons w pastelowych kolorach, kiedy sama popijam moją czarną niesłodzoną dietetyczną kawę. Pomysłów na słodkie drobiazgi jest wiele, podstawą jednak jest zaufana cukiernia, która wykona zamówienie. Sądzę, że lepszym pomysłem od serwowania gościom rozlatującej się w rękach (ale przepysznej) tarty rabarbarowej, będą drobne i łatwe do wzięcia w rękę przekąski. Jeżeli jesteśmy z Gdańska, na ulicy Długiej mieści się Ciuciu (www.ciuciu.de), w którym możemy zamówićręcznie robione cukierki i lizaki. Pomysł na umieszczenie inicjałów młodej pary w takich cukierkach nadaje słodyczom osobistego charakteru. 
słodkie lizaki słodki stół wesele
słodki stół wesele
makaroniki słodki stół wesele
kolorowe cukierki słodki stół wesele
Zdarza się, że małżonkowie odchodzą od koncepcji tortu weselnego, zamiast tego wybierając np. kolorowo udekorowane babeczki. Jeśli jednak nie chcemy się pozbawiać możliwości pokrojenia tortu, ciekawym pomysłem jest pokrojenie jednej, większej babeczki, dotychczas umieszczonej na szczycie wieży. 
tort weselny cupcake
Panny młode naturalnie nabywają wyczucia stylu. Dajmy się ponieść wyobraźni w zakresie dekoracji słodkiego stołu: ręcznie robione lub wypożyczone chorągiewki, winietki lub naklejki z nazwami słodyczy. Rustykalne, obwiązane koronką i rafią słoje wypełnione cukierkami. Wieża z dopasowanych kolorystycznie muffinek. Czekoladowe specjały na kolorowych tacach, żeby goście na chwilę poczuli się jak w najlepszej cukierni… 
słodki stół róż wesele
słodki stół róż
słodki bufet wesele
słodki stół słodki bufet wesele aranżacja słodycze
słodki stół żółty złoto gałęzie
słodki stół turkus niebieski miętowy
słodki stół wesele niebieski różowy
słodki stół niebieski
słodki bufet wieża
Jeżeli nie jest problemem zamontowanie lub ustawienie przenośnej piknikowej lodówki, możemy skorzystać z brooklyńskiego pomysłu na ‘people’s pops’ (Brides, czerwiec 2012), czyli owocowe lody. Przydadzą się na ochłodę, w przerwie rewelacyjnej zabawy, której Wam życzę. 
lody na weselu
słodkie lody wesele
1 filmweb.pl 2,5,6,7 etsy.com 3 eatdrinkpretty.com 4 vickilynnphoto.com 8 stamatellosphotography.blogspot.com 9 sugarcoatedevents.com.au 10, 17 principalplanner.com 11, 12 cupcakelove.pl 13 moniquephoto.com 14 ciuciu.de
15 16 cottonandcrumbs.co.uk 18, 24 flickr.com  19, 20, 23 amyatlas.com 21, 25 sweettablechicago.com
26 sergetheconcierge.co 27 sparklytech.tumblr.com