Kontynuujemy przegląd mobilnych aplikacji (tu znajdziecie część 1), które mogą się przydać przy organizacji ślubu. W kolejnej odsłonie prezentujemy dwie angielskojęzyczne, które mogą się Wam spodobać.


Wedding Wire
System: iPhone/iPad; Android
Język: angielski

 

 Źródło: play.google.com

Aplikacja wymaga rejestracji, dzięki czemu możemy z niej korzystać na telefonie oraz w przeglądarce internetowej. Tradycyjnie rozpoczynamy od podania podstawowych danych jak nazwa użytkownika oraz data ślubu. Można tu szukać inspiracji, szukać idealnej sukni ślubnej oraz przeglądać dotychczasowe ślubne realizacje. Najistotniejszy jednak jest ślubny planer. Znajdziemy tu niezbędną checklistę, do której można dopisywać swoje zadania jak również korzystać z proponowanych. Oczywiście na bieżąco można dodawać status wykonanego zadania i dowolnie go zmieniać. Tu stworzymy listę zaproszonych gości, uaktualniając ich odpowiedzi i dodając dodatkowe informacje o nich. Następnie przed nami menadżer ślubnych podwykonawców. Podzieleni są na kategorie, a w każdej z nich można znaleźć kogoś odpowiedniego z bazy aplikacji. Niestety dla mieszkańców Polski to mało przydatne, naszego kraju nie ma w bazie. Kolejna sprawa to budżet – na początku podajemy kwotę jaką chcemy przeznaczyć na uroczystość, a następnie uzupełniamy listę, która czeka na nas gotowa. Można oczywiście dodać swoje inne wydatki.
+ Szerokie możliwości zachowania wszystkiego w jednym miejscu.
– Walutą są dolary amerykańskie.


Wedding Party App
System: iPhone/iPad; Android
Język: angielski

Źródło: play.google.com

Przygodę z aplikacją rozpoczynamy od rejestracji. To coś innego niż typowy organizer ślubny. Zaproponujcie pobranie aplikacji swoim gościom! Zaproście ich do wydarzenia, które stworzycie i wspólnie stwórzcie piękną pamiątkę z Waszego wyjątkowego dnia. Z pewnością fotograf zrobi bardziej profesjonalne zdjęcia, ale może warto postawić również na absolutną spontaniczność i dobrą zabawę. Zanim rozpoczniemy użytkowanie aplikacji w telefonie należy wypełnić dane w przeglądarce i nadać nazwę tzw. wedding name. Dopiero wtedy będziemy mogli używać aplikacji mobilnej. W szczegółowych informacjach znajdziemy zegar odliczający dni i godziny do wielkiego wydarzenia. Tu również możemy wpisać datę przyjęcia zaręczynowego, wieczoru panieńskiego oraz ceremonii zaślubin czy innych wydarzeń. Pełna wersja aplikacji na komputer stanowi pewnego rodzaju wirtualny album narzeczonych. Na blogu Wedding Party znajdziecie więcej informacji o aplikacji oraz trochę inspiracji.
+ Bardzo ładny design, prosty sposób na stworzenie ślubnej strony pełnej pięknych zdjęć
– Ograniczone możliwości aplikacji mobilnej w porównaniu z pełną stroną www