garnitur ślubny

Z roku na rok zmienia się moda sukien ślubnych i akcesoriów dla Pani Młodej. Podobnie jest z garniturem i akcesoriami dla Pana Młodego. Oto krótki spis podstawowych trendów dla Pana Młodego na rok 2017, trochę informacji zarówno o garniturach, jak i akcesoriach na ten Szczególny Dzień.

Garnitur
Nowe kolory
Oprócz klasycznego czarnego lub granatowego garnituru można zauważyć coraz więcej garniturów w nieoczywistych kolorach, takich jak oliwkowa zieleń, brązowy i bordowy. Są to idealne kolory na letnie wesele, które orzeźwią morza czarnego, niebieskiego i szarego. Najlepiej dopasować garnitur z odpowiednim krawatem i białą koszulą, aby uzyskać bardziej wyważony wygląd.

Garnitur Tweedowy
Cieszy się on wznowioną popularnością w 2017 roku, zwłaszcza dla bardziej twórczych typów. Jest ponadczasowy i dobrze sprawdza się na ślubach w stylu rustykalnym lub country. Tweedowe garnitury oferują więcej kolorów i wzorów niż tradycyjne, więc jest szansa, że będziesz w bardzo eleganckiej mniejszości, gdy go założysz 🙂

Wzory
Motywy kwiatowe oraz wzory geometryczne są bardzo popularne w tym roku. Takie firmy jak Giorgio Armani, Missoni i Tom Ford wykorzystały je w swoich najnowszych kolekcjach.
Spotykane również w garniturach ślubnych tworzą dodatkowy element wizualny, którym Pan Młody wyróżni się pośród gości.

garnitur ślubny

Trzyczęściowa Doskonałość
Tradycyjny frak jest coraz częściej zastępowany bardziej nowoczesnym, trzyczęściowym garniturem – idealnie dopasowany, składający się z marynarki, spodni i kamizelki.

garnitur na ślub

Akcesoria
Kolejnym krokiem, aby dobrze wyglądać w Dniu Ślubu, jest wybór akcesoriów. Dzięki nim wyróżnisz się swoim indywidualnym stylem. Oto kilka małych dodatków, które potrafią dodać dyskretnej elegancji i pomogą Ci wyróżnić się z tłumu.

Szpilka do marynarki
Szpilki są zdecydowanie jednym z nowszych trendów w modzie męskiej. Mały, dyskretny drobiazg, za pomocą którego nawet do najbardziej formalnego ubioru każdy mężczyzna może przemycić odrobinę swoich zainteresowań i pasji. Wybór jest bardzo duży w sklepach internetowych takich jak np. Trendhim. Na ślub polecamy szpilki bardziej romantyczne, np. te w kształcie kwiatków wykonanych z tkanin są idealne. Jak z wyborem każdego dodatku, wybierając szpilkę do marynarki, pamiętaj, że wszystko musi ze sobą dobrze współgrać.

szpilka do marynarki

Poszetka
Poszetka jest ozdobną chusteczką wkładaną do górnej kieszonki w marynarce. Jest wiele reguł, według których można je dobrać. Choć najczęściej poszetka wybierana jest w tonacji zbliżonej, ale nie identycznej do krawatu czy muchy, nie powinna być z tej samej tkaniny co one.

poszetka

Spinki do krawatu
To już prawie ostatni detal na liście, który doda Ci dyskretnej elegancji. Spinkę należy nosić przypiętą miedzy dwoma guzikami koszuli, mniej więcej w połowie krawatu. Wybór kształtu i materiału jest ogromny, należy jednak unikać łączenia przesadnie wzorzystych krawatów ze spinkami zdobionymi wzorami.

spinki do krawatu

Spinki do mankietów
Jest to chyba najmniejszy i pozornie niewidoczny element męskiego ubioru, wpływa on jednak na ostateczny wygląd Pana Młodego.
Jeśli chcesz założyć spinki do mankietów, konieczna jest koszula posiadająca francuski mankiet – posiada ona odpowiednie otwory i mankiety. Dla Pana Młodego polecamy spinki nieprzesadzone, pasujące do klamry u spodni lub zegarka – dodadzą one elegancji i galanterii.
Indywidualne spinki do mankietu z inicjałami są bardzo dobrym pomysłem również wtedy, kiedy nie masz pomysłu na prezent dla Świadka. Będzie to upominek zarazem osobisty, jak i użyteczny.

spinki do mankietów