DIY – Papierowe gołąbki

DIY - Papierowe gołąbki
Pięknie wydana książka, skarbnica inspiracji z serii zrób to sam. Dekoracje przyjęć, pomysły na prezent, a także ozdoby na co dzień. Właściwie każdą z propozycji w książce można wykorzystać jako dekorację ślubną. Mowa o książce PAPER + CRAFT. 25 Charming Gifts, Accents, and Accessories to Make from Paper. Co istotne i praktyczne – na stronie wydawnictwo zamieściło szablony do wydruku. Dziś prezentujemy parę zakochanych gołąbków. Można je powiesić w pobliżu miejsca Pary Młodej albo użyć jako winietki na stół. A może przygotować więcej ptaków i powiesić w wielu miejscach pod sufitem? 🙂
PAPER + CRAFT

Potrzebne będą:
– szablon – do pobrania tutaj
– ostre nożyczki/nożyk
– klej
– kolorowy sznurek
– dziurkacz
– czarny cienkopis

Elementy ptaszków wyciąć dokładnie nożykiem lub nożyczkami wzdłuż linii. Skrzydełka lekko zgiąć przy zaokrąglonej części. Wyciąć kopertę i lekko zagiąć boczne trójkąty.

Dziurkaczem zrobić dziurkę w tułowiu ptaszka.

Skrzydełka przykleić do tułowia po obu stronach, do dziobka jednego z ptaszków przykleić kopertę. Cienkopisem narysować oko, przez dziurkę przewlec sznurek i zawiązać.
Szablon można również wydrukować na kolorowym papierze.

Share

  • bardzo fajny i piekny pomysł.. nie tylko na ślub 😀

  • Ouaaa… świetny pomysł. 🙂 Ale gołąbki z papieru chyba już zawsze będą mi się kojarzyć z Kevinem w Nowym Jorku. Chociaż… może to były turkawki… Nie pamiętam. 😉

Od kiedy tylko pamiętam miłość i śluby są moją pasją, którą dzisiaj chciałabym się z Wami podzielić. Na co dzień mam to szczęście, że moje hobby jest także moją pracą (a może na odwrót?), prowadzę bowiem Wytwórnię Ślubów i PobieramySię.